ZNAWCY ŻYCIORYSU MARSZAŁKA PIŁSUDSKIEGO
Jest nam miło poinformować, że uczennice z klasy 2 LO Sandra Dębowska i Natalia Peksa zajęły VII miejsce w finale Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Marszałek Józef Piłsudski”. Była to IX edycja zmagań zorganizowanych przez Wielkopolski Związek Oficerów Rezerwy RP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz Szkołę Podstawową nr 18 w Poznaniu. Patronat honorowy nad konkursem objął Minister Obrony Narodowej, Wojewoda Wielkopolski oraz Wielkopolski Kurator Oświaty. Nasze licealistki musiały zmierzyć się w finale on-line odpowiadając samodzielnie w I etapie na 20 pytań dotyczących życiorysu Marszałka. W etapie II wspólnie odpowiadały na 6 pytań opisowych na które miały zaledwie 12 minut. Nasi uczniowie biorą udział w tym konkursie od 2017 r., kilkukrotnie awansując do finału, który zazwyczaj odbywał się w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. W tym roku ze względu na sytuację epidemiczną został ro
SELFIE Z PLAKATEM
Miło nam poinformować, że Natalia Peksa z klasy 2 Liceum Ogólnokształcącego wygrała konkurs pt. "Zrób selfie z plakatem - zdobądź nagrody i pomóż innym", którego organizatorem jest Fundacja Kultury Irlandzkiej w Poznaniu. Natalia specjalnie wybrała się do Poznania by na przystankach komunikacji miejskiej zrobić selfie z plakatami będącymi tegoroczną wystawą z okazji Dnia Św. Patryka.
ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA
Uczniowie i uczennice Zespołu Szkół nr 2 w Szamotułach kolejny już raz włączyli się w obchody Światowego Dnia Zespołu Downa.
Data (21.03) nie jest przypadkowa ponieważ ma nawiązywać do dodatkowego 21 chromosomu, który posiadają ludzie z zespołem Downa. Zamiast 2 posiadają 3 (stąd też nazwa trisomia 21).
NAGRODY FUNDACJI KULTURY IRLANDZKIEJ ZA KONKURS NA "PATRYKOWE ŚNIADANIE"
Niezmiernie miło jest nam obwieścić, że aż 4 uczennice otrzymają nagrody od Fundacji Kultury Irlandzkiej w Poznaniu za "PATRYKOWE ŚNIADANIE" .Konkurencja była spora, a spośród ponad 100 dań szczególną uwagę zwróciło śniadanie Eweliny Reformat z klasy drugiej Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, która zdobyła nagrodę w kategorii " Moje irlandzkie śniadanie", natomiast Maria Ćwiertnia, Weronika Proch z czwartej klasy Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz Agata Bździel z drugiej klasy Liceum Ogólnokształcącego wygrały w kategorii "Zielono, patrykowo, wesoło, zdrowo"
PATRYKOWE ŚNIADANIE
Obchody Dnia Św. Patryka znowu przyszło nam świętować w domach… Jednak jest to najlepszy moment by udoskonalać swoje umiejętności, tym razem kulinarne. Uczniowie i uczennice naszej szkoły wzięli udział w konkursie organizowanym przez Fundację Kultury Irlandzkiej i Kerrygold –Smak Irlandii. Podjęli oni wyzwanie i przygotowali „patrykowe śniadania”. Ich – pysznie wyglądające - dzieła możecie podziwiać w naszej galerii. W przygotowanych posiłkach dominuje zielony kolor nawiązujący do Szmaragdowej Wyspy, ale możemy też dostrzec kolory flagi Irlandii.
PROJEKT EDUKACYJNY "KONSUMENT CYBERBEZPIECZNY"
W naszej szkole od lat prowadzone są działania edukacyjne mające na celu podniesienie poziomu świadomości prawnej młodzieży i wyposażenie jej w praktyczną wiedzę z zakresu przysługujących młodym ludziom praw i obowiązków.
15 marca br., w Światowym Dniu Konsumenta, który przypomina nam o prawach nas wszystkich jako nabywców produktów i usług, wzięliśmy udział w działaniu Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Fundacji ProPublika o nazwie „Konsument cyberbezpieczny – aktywna edukacja”. Autorzy innowacyjnego projektu stworzyli interaktywne narzędzie edukacyjne dla uczniów, służące rozpowszechnianiu wiedzy o prawach konsumenta w Internecie oraz ich ochronie.
NASZE UCZENNICE W FINALE KONKURSU WIEDZY O MARSZAŁKU PIŁSUDSKIM
Podobnie jak w ubiegłym roku szkolnym nasze licealistki Sandra Dębowska i Natalia Peksa wzięły udział w Wojewódzkim Konkursie Historycznym „Marszałek Józef Piłsudski”. Konkurs został zorganizowany przez Wielkopolski Związek Oficerów Rezerwy RP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz Szkołę Podstawową nr 18 w Poznaniu. Patronat honorowy nad konkursem objął Minister Obrony Narodowej, Wojewoda Wielkopolski oraz Wielkopolski Kurator Oświaty. W tym roku odbywa się dziewiąta edycja zmagań z pytaniami dotyczącymi życiorysu Marszałka. W etapie wojewódzkim konkursu wzięło udział 56 dwuosobowych zespołów z 51 wielkopolskich szkół podstawowych i średnich. 11 marca nasze uczennice zmierzyły się z testem on-line zawierającym 20 pytań. Po ogłoszeniu wyników okazało się, że awansowały do finału konkursu wiedzy o Marszałku Piłsudskim. Ze względu na sytuację epidemiczną finał również odbędzie się on-line
NAUKA NOWEGO JĘZYKA MOŻE BYĆ FASCYNUJĄCA...
Z niecierpliwością wyczekujemy Dnia Św. Patryka…..Nie tylko my. Każdego roku, w marcu, odbywa się Tydzień Irlandzki, który przygotowuje do wypatrywanego dnia patrona Irlandii.
W ramach Seachtain na Gaeilge, czyli corocznego, międzynarodowego festiwalu promującego język i kulturę irlandzką na całym świecie, skorzystaliśmy z zaproszenia Ambasady Irlandii w Warszawie i wzięliśmy udział w pokazowej lekcji języka irlandzkiego dla początkujących. Pani Marlena Gawlik z Uniwersytetu Szczecińskiego pokazała nam jak inna, nie tylko ze względu na brzmienie, jest mowa ze Szmaragdowej Wyspy. Poznaliśmy kilka podstawowych zwrotów tego fascynującego, sięgającego 2500 lat języka- umiemy się przywitać, pożegnać i opowiedzieć jak się czujemy. Ciekawie było być oprowadzanym po zawiłościach tego języka. Udział w zajęciach dostarczył nam dużo dobrej zabawy (czyli craic).
POŻEGNANIE
Dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci naszj Koleżanki śp. Jadwigi Krygiel. Pani Jadwiga Krygiel przez prawie trzydzieści lat była nauczycielką Zespołu Szkół Rolniczych w Szamotułach. W pamięci nauczycieli i uczniów zapisała się jako wspaniała, wyrozumiała, pełna humoru Koleżanka, Nauczycielka, Wychowawczyni, wielce zaanggażowana w działalność na rzecz całej społeczności szkolnej. Była organizatorką i opiekunką uczniów na zagranicznych praktykach młodzieży, m.in. w Czechosłowacji, w Niemczech i na Węgrzech. Przez wiele lat organizowała i prowadziła Ochotnicze Hufce Pracy, dzięki którym ponad sto osób mogło ukończyć szkołę. Była Osobą wielu pasji, inicjatyw i zainteresowań, ale zawsze najważniejszą sprawą był uczeń i szkoła.
UPAMIĘTNILI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH W SZAMOTUŁACH
1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji odbyły się w Szamotułach uroczystości upamiętniające żołnierzy zbrojnego podziemia niepodległościowego. Ze względu na sytuację epidemiczną tegoroczne obchody miały skromny charakter. W uroczystościach uczestniczyli członkowie Wielkopolskiego Stowarzyszenia Pamięci Armii Krajowej – koło w Szamotułach a zarazem uczniowie naszego liceum i technikum. W upamiętnieniu Żołnierzy Wyklętych przy Kamieniu Pamięci koło Bazyliki Mniejszej wzięli udział przedstawiciele lokalnych władz oraz stowarzyszeń. Po odśpiewaniu hymnu prezes Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” Sławomir Hazak przedstawił zebranym sylwetkę płk Łukasza Cieplińskiego – Żołnierza Wyklętego rodem z Ziemi Międzychodzkiej. Po złożeniu wiązanek kwiatów uczestnicy obchodów mieli okazję zwiedzić ekspozycję Muzeum – Zamek Górków zatytułowaną „Chwała Pacykowianom”.
NASI UCZNIOWIE PODCZAS ROCZNICY POWSTANIA ARMII KRAJOWEJ
79 lat temu, 14 lutego 1942 roku, Naczelny Wódz Polskich Sił Zbrojnych, gen. Władysław Sikorski wydał rozkaz przemianowania Związku Walki Zbrojnej na Armię Krajową. W rocznicę tego wydarzenia przedstawiciele Szamotulskiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych „Orzeł” oraz szamotulskiego koła Wielkopolskiego Stowarzyszenia Pamięci Armii Krajowej oddali hołd niezłomnym żołnierzom Polskiego Państwa Podziemnego. Ze względu na sytuację epidemiczną uroczystości odbyły się w reżimie sanitarnym.
DZIEŃ WALKI Z DEPRESJĄ - INFORMACJA
W załącznikach do informacji znajdują się pisma przesłane przez Poradnie Psychologiczno – Pedagogiczną w Szamotułach.
Dyrekcja Zespołu Szkół nr 2 w Szamotułach uprzejmie informuje, że można korzystać z pomocy pedagoga szkolnego. Pani Grażyna Hadyniak pełni dyżury od poniedziałku do piątku w godzinach 9-12. Zapraszamy do kontaktu osobiście bądź telefonicznie pod nr. tel. (061) 29-21-559.
NOWY PLAN LEKCJI - OD 8 LUTEGO 2021 R.
Proszę sprawdzić zmiany w planie lekcji, który będzie obowiązywał od poniedziałku 8 lutego.
ZARZĄDZENIE DYREKTORA ZESPOŁU SZKÓŁ NR 2 W SZAMOTUŁACH
W załączniku znajduje się treść Zarządzenia Dyrektora Zespołu Szkół nr 2 w Szamotułach nr 2/2021 w sprawie organizacji pracy szkoły w czasie stanu epidemii.
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ TRANSPLANTACJI
26 stycznia obchodzimy Ogólnopolski Dzień Transplantacji. Tego dnia w roku 1966 po raz pierwszy w Polsce dokonano przeszczepu nerki u 18-letniej uczennicy szkoły pielęgniarskiej. Dzisiaj przeszczepy nerek, wątroby, serca czy płuc to codzienność. Transplantacja stałą się nowoczesną metodą leczenia pozwalającą na lepsze i nowe życie. Wyróżniamy dwa rodzaje przeszczepów: ex vivo - to pobranie komórek, tkanek lub narządów od żywego dawcy na rzecz osoby nie będącej krewnym w linii prostej, rodzeństwem oraz ex mortuo- dotyczy przeszczepiania narządów pobranych z zwłok ludzkich od osób, które za życia nie wyraziły na to sprzeciwu.
PROJEKT ZAGRANICZNYCH STAŻY ZAWODOWYCH W NIEMCZECH
Godziny dzwonków
Sobota 26.04.2025Kalendarz
- maj
- 01
- Święto Pracy
- 01.05.
- Święto
- maj
- 02
- Święto Flagi
- 02.05.
- Święto
- maj
- 03
- Święto Konstytucji 3 Maja
- 03.05.
- Święto
- cze
- 08
- Koniec klasyfikacji szkół zaocznych za II semestr
- 08.06.
- Inne wydarzenie
- cze
- 11
- Koniec klasyfikacji szkół dziennych za II semestr
- 11.06.
- Inne wydarzenie
- cze
- 19
- Boże Ciało
- 19.06.
- Święto
- cze
- 20
- Dodatkowy dzień wolny od zajęć dydaktycznych
- 20.06.
- Inne wydarzenie
- cze
- 27
- Zakończenie roku szkolnego 2024/2025
- 27.06.
- Inne wydarzenie
Galeria zdjęć
brak danych1% DLA ZUZI
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 1493153Logowanie