• Zakończenie roku szkolnego jest szczególnym i – zdaje się – najbardziej oczekiwanym wydarzeniem wśród społeczności Zespołu Szkół nr 2 w Szamotułach. Nic zatem dziwnego, że w piątkowe przedpołudnie 21 czerwca w „Rolniku” zapanowała nie tylko uroczysta, ale i niezwykle radosna, pełna dobrych emocji atmosfera.
   • Uczniowie Technikum otrzymali zaproszenie do wzięcia udziału w trzymiesięcznym zagranicznym stażu zawodowym w rolnictwie. Program jest realizowany ze środków programu Erasmus+.

    Staż zawodowy odbywa się w nowoczesnych gospodarstwach rolnych na terenie landu Dolna Saksonia. Instytucjami niemieckimi, które współpracują z Towarzystwem Umiejętności Rolniczych w Poznaniu są: Niemiecki Ośrodek Szkoleniowy dla Techniki Rolniczej – Deula w Nienburgu oraz
   • fot. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Szamotuły    Tradycja, czy nowoczesność? Młodzież z szamotulskich szkół średnich pochyliła się nad tym pytaniem w ramach panelu dyskusyjnego, organizowanego przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Szamotuły. W debacie o książce - jej formach i przyszłości - wzięli udział uczniowie z "Rolnika"
   • Ogrom radości, ale i moc wzruszeń towarzyszyły uroczystości zakończenia roku szkolnego klas maturalnych. Wydarzenie, które odbyło się piątkowym popołudniem 26 kwietnia z pewnością na długo pozostanie w pamięci absolwentów, ich rodziców, wychowawców, nauczycieli oraz dyrekcji „Rolnika”. Wszak kolejny rozdział historii szkoły został zamknięty
   • Pięciu uczestników, ciekawe prace, sporo satysfakcji, radości jeszcze więcej! W ten sposób podsumować można konkurs graficzny organizowany przez bibliotekę szkolną, którego celem było stworzenie projektu tabliczki informującej o jednym z najważniejszych miejsc w "Rolniku"!
    • Edukacja prawna młodzieży
     • EDUKACJA PRAWNA MŁODZIEŻY

      W minionym tygodniu zamknęliśmy kolejny rok edukacji prawnej młodzieży realizowanej w naszej szkole między innymi we współpracy z Sądem Rejonowym w Szamotułach. Drugiego czerwca br. uczennice i uczniowie klas licealnych spotkali się z sędzią Kajetanem Kosterkiewiczem (koordynatorem Programu Edukacji Prawnej Młodzieży), który przybliżył młodym ludziom zagadnienia prawa rodzinnego, poszerzając tym samym wiedzę i budując świadomość prawną naszej młodzieży.

    • Olimpiada konsumencka
     • OLIMPIADA WIEDZY KONSUMENCKIEJ

      W dniu 30.05.2022 r. obył się powiatowy konkurs XVI Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej.

      Honorowymi patronami Olimpiady są Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Starosta Szamotulski.

      Olimpiada Wiedzy Konsumenckiej obejmuje swoim zakresem zagadnienia dotyczące ochrony konkurencji i konsumentów, pozasądowe rozwiązywanie sporów konsumenckich, ustawy dotyczące inspekcji handlowej, prawa konsumenta oraz prawo bankowe.

    • Dom opieki
     • LICZY SIĘ KAŻDA POMOC

      Pomoc nawet ta niewielka, to cenny dar, dla osób będących w trudnej sytuacji życiowej, chorych, pokrzywdzonych przez los. Czasami trzeba tak niewiele, aby inni poczuli, że nie są sami.

      Pod koniec maja młodzież z Zespołu Szkół nr 2 w Szamotułach pomagała uporządkować ogród OSP Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Integracja i Rehabilitacja w Szamotułach, z którego korzystają podopieczni centrum. Są nimi osoby niepełnosprawne, które zakończyły już edukację szkolną a ośrodek daje im szansę na podtrzymywanie nabytych i uzyskanie nowych umiejętności, dzięki prowadzonym tam zajęciom terapeutycznym i rehabilitacji. Piękny, zadbany ogród jest niewątpliwe miejscem do odpoczynku, ale odpowiednio zaprojektowany, przystosowany do osób niepełnosprawnych pełniłby też funkcję terapeutyczną, gdyż pozwoliłby przenieść uwagę z trudnych przeżyć na pełen uroku, przyjazny świat i oderwać się od codz

    • Światowy dzień pszczół
     • ŚWIATOWY DZIEŃ PSZCZÓŁ

      20 maja obchodzony jest Światowy Dzień Pszczół, ustanowiony przez ONZ z inicjatywy Słowenii. Jego celem jest podkreślenie znaczenia pszczół dla pozyskiwania żywności a także zwrócenie uwagi na zagrożenia dla tych owadów.

      Szacuje się, że pszczoły zapylają aż 77 proc. gatunków roślin, z których są wytwarzane produkty spożywcze pochodzenia roślinnego. Z Programu Środowiskowego ONZ (UNEP, United Nations Environment Programme) wynika, że 84 proc. z 264 gatunków roślin uprawianych w Europie jest zapylana przez owady, głównie pszczoły. Co więcej, te ostatnie zapylają 90 procent wszystkich roślin nieuprawnych rosnących na Ziemi.

    • Sheraton
     • WIZYTA W SHERATON POZNAŃ HOTEL

      W ostatni piątek Uczniowie klasy 3 G wzięli udział w wycieczce szkoleniowej w Hotelu Sheraton Poznań.

      Sheraton Poznań Hotel to 5-gwiazdkowy hotel położony w sercu Poznania, 10 minut spacerem od Starego Rynku. Na terenie hotelu znajduje się także nowoczesne centrum konferencyjne oraz dwie znakomite restauracje - Rynek z kuchnią polską oraz SomePlace Else z kuchnia tex-mex.

    • Wycieczka do Warszawy
     • POZNAJ POLSKĘ - NASI LICEALIŚCI W WARSZAWIE

      „Poznaj Polskę” to program Ministerstwa Edukacji i Nauki, w ramach którego uczniowie II klasy Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół nr 2 w Szamotułach uczestniczyli w dniach 16 – 18. 05 w wycieczce do Warszawy.

      Pierwszego dnia zapoznaliśmy się z historią największej nekropolii warszawskiej – Powązkami Wojskowymi, gdzie między innymi spoczywa Szamotulanin – żołnierz wyklęty Marian Orlik. Nie pominęliśmy też Powązek Cywilnych z ich zabytkowymi katakumbami. Ważnym punktem w naszej podróży edukacyjnej była wizyta w multimedialnym Muzeum Żydów Polskich – Polin. Po zapoznaniu się a interesującą ekspozycją, popróbowaliśmy specjałów kuchni żydowskiej.

    • Nasi uczniowie w sądzie
     • NASI UCZNIOWIE W SĄDZIE

      W ramach Programu Edukacji Prawnej Młodzieży - realizowanego we współpracy z Sądem Rejonowym w Szamotułach - uczennice i uczniowie klasy 1KR wraz z wychowawczynią, panią Anną Kaczmarek, uczestniczyli dzisiaj w charakterze publiczności w toczących się przed tutejszym sądem rozprawach w sprawach cywilnych. Sędzia Kajetan Kosterkiewicz (będący koordynatorem wspomnianego Programu Edukacji Prawnej Młodzieży) zaznajomił młodych ludzi z salą rozpraw oraz przebiegiem postępowania sądowego. Odpowiedział również na pytania żywo zainteresowanych tematyką prawną uczniów, które pojawiły się w związku z wizytą w sądzie oraz obserwowanymi rozprawami. Bardzo dziękujemy.

    • Thermomix
     • GOTOWANIE Z THERMOMIXEM

      Mówi się, że podstawowym narzędziem każdego kucharza jest odpowiedni nóż – bez niego nie da się zrobić zupełnie nic. Jednak sprzętów równie ważnych i ułatwiających pracę w kuchni jest więcej. Jeden z nich to z pewnością robot kuchenny – z rozmaitymi funkcjami.

      Nauka gotowania to nie tylko poznawanie tradycyjnych metod przyrządzania potraw, ale również nowoczesnych technik kulinarnych i obsługi profesjonalnego sprzętu gastronomicznego.

    • Warsztaty na UP
     • WARSZTATY NA UNIWERSYTECIE PRZYRODNICZYM

      Drodzy studenci tak przez wykładowców Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu zostali przywitani uczniowie z klasy I GO.

      26 kwietnia podczas kolejnych warsztatów w ramach projektu Uniwersytet Młodych Przyrodników przewidziano dla młodzieży tematy; Stereotypy w życiu człowieka, Małżonkowie i majątek czyli…. uczucia w ramach paragrafu, Zielony szejk!. Zielona przedsiębiorczość.

    • Palmiarnia
     • Z WIZYTĄ W KRÓLESTWIE ROŚLIN

      Poznańska Palmiarnia to największa w Polsce placówka botaniczna na której powierzchni możemy podziwiać około 1100 gatunków roślin z różnych stref klimatycznych. Na wycieczkę po krainie pnączy, sukulentów, epifitów i innych przedstawicieli królestwa roślin wybrały się klasy II Liceum Ogólnokształcącego i Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych.

    • Pożegnanie maturzystów zaocznych
     • POŻEGNANIE MATURZYSTÓW ZAOCZNYCH

      Nie tylko licealiści dzienni, ale również zaoczni 29 kwietnia odbierali upragnione świadectwa maturalne. O godz. 17.00 w Cafe Napoleon rozpoczęła się uroczystość zakończenia nauki w Liceum dla Dorosłych. Dyrektor Zygmunt Sługocki pogratulował wszystkim absolwentów ukończenia szkoły a tym, którzy przystępują do matury zdania egzaminu dojrzałości. Opiekunami semestrów maturalnych byli p. Aleksandra Adamczak i p. Daniel Kuzara.

    • Pożegnanie maturzystów
     • POŻEGNANIE MATURZYSTÓW

      Wczesnym piątkowym popołudniem 29 kwietnia uczniowie ostatnich klas liceum i technikum z Zespołu Szkół nr 2 w Szamotułach odebrali świadectwa maturalne.

      Dyrektor Zygmunt Sługocki złożył na ręce absolwentów moc serdecznych życzeń i gratulacji. Podkreślał, że wszyscy trzymają kciuki za maturzystów, którzy za kilka dni przystępują do egzaminu dojrzałości.

    • 231 flag na 231 rocznicę uchwalenia konstytucji
     • 231 FLAG NA 231 ROCZNICĘ UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

      Wkrótce 2 maja – Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej a dzień później Święto Konstytucji 3 Maja 1791 roku. Z tej okazji, w piątek 29 kwietnia, władze Powiatu Szamotulskiego wraz z uczniami Zespołu Szkół nr 2 a zarazem członkami Wielkopolskiego Stowarzyszenia Pamięci Armii Krajowej – koło w Szamotułach rozdawali mieszkańcom grodu Halszki flagietki. Ich liczba nie była przypadkowa 231 flag na 231 rocznicę uchwalenia pierwszej w naszej historii konstytucji. Życzymy udanego długiego weekendu majowego z biało – czerwonymi barwami.

    • Podstawa to dobre żywienie
     • PODSTAWA TO DOBRE ŻYWIENIE

      Piękna barwa piór oraz niezwykły pokrój ptactwa domowego potrafi zachwycić każdego. Młodzież z kl I i II TR z Zespołu Szkół Nr 2 w Szamotułach odwiedzając Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu Zakład Doświadczalny Żywienia Zwierząt w Gorzyniu, miała okazję podziwiać całą plejadę barwnego ptactwa domowego, nie tylko rodzimych ras polskich, ale także pochodzących z odległych rejonów świata. Gorzyńska hodowla liczy kilkadziesiąt ras drobiu, w wielu odmianach barwnych. Są wśród nich kaczki ruańskie, biegusy indyjskie, kaczka saksońska, karolinki, mandarynki, cayugi, gęsi bojowe, chołmogorskie, chińskie kury jedwabiste, zielononóżki kuropatwiane, sussex, białoczuby oraz czubatki, wayedotte, karzełki łapciate i wiele innych. Ptactwo to utrzymywane jest zarówno w kurniku z dostępem do wolnego wybiegu, jak i w wolierach zewnętrznych.

   • ZAPRASZAMY NA SZKOLNY KANAŁ YOUTUBE

   •  

  • Organ prowadzący - Powiat Szamotulski

   • Powiat Szamotulski
  • Partnerzy

   • Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
   • ADM Szamotuły
   • Zamek Górków w Szamotułach
   • Polsko - Niemiecka Współpraca Młodzieży
   • Agro Profil
   • AFS Polska
   • Martin-Buber-Schule Gross-Gerau
   • Szkoła Średnia nr 62 we Lwowie
   • Fundacja Edukacji Prawnej Propublika
   • Wielkopolskie Stowarzyszenie Pamięci Armii Krajowej - koło w Szamotułach
   • Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
   • Narodowy Instytut Dziedzictwa
   • Wielkopolska Izba Rolnicza
  • Wyróżnienia

   • Szkoła Odkrywców Talentów
   • Wiarygodna szkoła
   • Szkoła Dialogu
   • Kind Overseas School of the Year
  •  

    

    
    
  •     

  • Librus Synergia
  •  

  •  

  •             

  • Godziny dzwonków

   Czwartek 25.07.2024
  • Kalendarz

    brak danych
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • 1% DLA ZUZI

    

  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 1262367
  • Logowanie

  • Kontakty

   • Zespół Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica w Szamotułach, ul. Szczuczyńska 3
   • tel. (+48) 61-29-21-559
   • ul. Szczuczyńska 3
    64-500 Szamotuły
    Poland
   • Dyrektor: Arkadiusz Majer
   • Wicedyrektorzy: Ewa Peraj, Łukasz Janc
   • Kierownik szkolenia praktycznego: Anna Kaczmarek
   • NIP: 787-10-30-195
   • REGON: 000100078
   • Kontakt z administratorem strony: piotr.gotowy@poczta.onet.pl
    piotr.gotowy@zsnr2-szamotuly.pl
  • Logowanie