• Zakończenie roku szkolnego jest szczególnym i – zdaje się – najbardziej oczekiwanym wydarzeniem wśród społeczności Zespołu Szkół nr 2 w Szamotułach. Nic zatem dziwnego, że w piątkowe przedpołudnie 21 czerwca w „Rolniku” zapanowała nie tylko uroczysta, ale i niezwykle radosna, pełna dobrych emocji atmosfera.
   • Uczniowie Technikum otrzymali zaproszenie do wzięcia udziału w trzymiesięcznym zagranicznym stażu zawodowym w rolnictwie. Program jest realizowany ze środków programu Erasmus+.

    Staż zawodowy odbywa się w nowoczesnych gospodarstwach rolnych na terenie landu Dolna Saksonia. Instytucjami niemieckimi, które współpracują z Towarzystwem Umiejętności Rolniczych w Poznaniu są: Niemiecki Ośrodek Szkoleniowy dla Techniki Rolniczej – Deula w Nienburgu oraz
   • fot. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Szamotuły    Tradycja, czy nowoczesność? Młodzież z szamotulskich szkół średnich pochyliła się nad tym pytaniem w ramach panelu dyskusyjnego, organizowanego przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Szamotuły. W debacie o książce - jej formach i przyszłości - wzięli udział uczniowie z "Rolnika"
   • Ogrom radości, ale i moc wzruszeń towarzyszyły uroczystości zakończenia roku szkolnego klas maturalnych. Wydarzenie, które odbyło się piątkowym popołudniem 26 kwietnia z pewnością na długo pozostanie w pamięci absolwentów, ich rodziców, wychowawców, nauczycieli oraz dyrekcji „Rolnika”. Wszak kolejny rozdział historii szkoły został zamknięty
   • Pięciu uczestników, ciekawe prace, sporo satysfakcji, radości jeszcze więcej! W ten sposób podsumować można konkurs graficzny organizowany przez bibliotekę szkolną, którego celem było stworzenie projektu tabliczki informującej o jednym z najważniejszych miejsc w "Rolniku"!
    • Olimpiada Wiedzy o Żywności
     • OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA WIEDZY O ŻYWNOŚCI

      W tym roku podobnie jak w latach ubiegłych, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXIV Olimpiadzie Wiedzy o Żywności.

      Olimpiada jest organizowana dla uczniów kształcących się w szkole średniej, których ciekawi przebieg i kontrola jakości procesów technologicznych wytwarzania produktów spożywczych, a także magazynowanie surowców, półproduktów i gotowych wyrobów, jak również ich spedycja. Udział w olimpiadzie jest sprawdzeniem wiedzy i umiejętności nabytych podczas pracy z nauczycielem oraz wynikających z rozwoju własnych pasji.

    • Gardenia 2022
     • GARDENIA BUDZI CIEKAWOŚĆ

      Gardenia niezmiennie od lat budzi ciekawość i zachwyt. To targi dla profesjonalistów związanych z architekturą krajobrazu, florystyką, wyposażeniem ogrodów itd., ale także miłośników roślin i działkowiczów. Dlatego impreza od lat cieszy się niegasnącym zainteresowaniem. Dowodem tego są tłumnie przybywający goście targowi. Poniżej swoimi wrażeniami z tegorocznej Gardenii dzielą się nauczyciele, którzy odwiedzili targi wspólnie z podopiecznymi - uczniami z kl. 1 K TAK, 1 KR TAK, 2 KR TAK, 4KTp, 4 K.

    • Kiermasz świąteczny
     • Z WIZYTĄ NA ŚWIĄTECZNYM KIERMASZU

      W piątek 2 grudnia w naszej szkole odbył się Świąteczny Kiermasz Charytatywny. Przygotowania do niego trwały już od dwóch tygodni. Zbliżające się święta Bożego Narodzenia oraz przypadający w poniedziałek 5.12. Międzynarodowy Dzień Wolontariusza stały się dobrą okazją do jego organizacji.

      Na parterze szkoły swoje prace przedstawiali uczniowie Technikum Architektury Krajobrazu – klasy 1K, 1 KR, 2 KR i 4 KTp. Wykonane przez nich świąteczne stroiki bardzo szybko znalazły nabywców. Nic dziwnego - widać było, że w ich wykonanie włożyli wiele serca. Efekt końcowy można podziwiać na zdjęciach i opisać jednym słowem - wow. Pietro pierwsze zostało opanowane przez wielbicieli słodkości. Na świątecznie udekorowanym stole pojawiło się między innymi: ciasto marchewkowe, babka, babeczki, pierniki. Ciasto upiekli uczniowie na zajęciach praktycznych, ich rodzice oraz nauczyciele. Podziękowania nal

    • Otrzęsiny w internacie
     • OTRZĘSINY W INTERNACIE

      Na początku listopada w naszym internacie odbyły się ,,Otrzęsiny" nowych wychowanków, którzy zostali oficjalnie przyjęci do grona pełnoprawnych mieszkańców w internacie. Uroczystość została przygotowana przez trójkę internacką. Nowi mieszkańcy, aby udowodnić, że udało im się zaaklimatyzować w internacie , musieli zmierzyć się z różnymi zadaniami.

    • W świecie bezkręgowców
     • W ŚWIECIE BEZKRĘGOWCÓW

      W dniach 15 i 24 listopada uczniowie klas I, II oraz III G i III LO mieli okazję spotkać się żywymi zwierzętami. Gościł u nas pan Jacek Pałasiewicz z swoimi podopiecznymi z różnych stron świata. Bezkręgowce to grupa zwierząt nie posiadająca szkieletu wewnętrznego w postaci kręgosłupa. Uczniowie mieli możliwość poznania bliżej przedstawicieli świata owadów, wiji czy pajęczaków.

    • Sukces zawodniczek Szamotuły Boxing Team
     • SUKCES ZAWODNICZEK SZAMOTUŁY BOXING TEAM

      W dniach 16-20 listopada w Ciechocinku odbył się Puchar Polski w Boksie w kategorii wiekowej u-15.
      Wzięły w nich udział dwie uczennice naszej szkoły:
      Antonina Wojczyńska z klasy 1B LO zajęła drugie miejsce na podium zdobywając srebrny medal oraz Antonina Mikołajczak z tej samej klasy zajmując trzecie miejsce na podium, zdobyła brązowy medal.
      Dziewczynom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

    • Gildia i Muzeum w Szreniawie
     • TERAŹNIEJSZOŚĆ I PRZESZŁOŚĆ W BRANŻY ZWIĄZANEJ Z ROLNICTWEM

      Dnia 18 listopada 2022 roku uczniowie reprezentujący klasy czwarte Technikum Rolniczego i Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych wraz z nauczycielami udali się we wczesnych godzinach porannych do Poznania aby odwiedzić rynek hurtowy, czyli Wielkopolską Gildię Rolno – Ogrodniczą SA. Nasza wizyta rozpoczęła się od spotkania z panią Sylwią Mączyńską kierowniczką działu marketingu. Pani Sylwia zaprosiła nas do obejrzenia ekspozycji w Sali Historii WGRO SA. W tym roku 26 listopada minie 30 lat od otwarcia tego pierwszego w Polsce rynku hurtowego. Następnie zapoznaliśmy się z organizacją i infrastrukturą tego wiodącego, o uznanej pozycji rynku. Może się on poszczycić nowoczesną infrastrukturą, Systemem Zarządzania Bezpieczeństwem Żywności ISO 22000-2005, Systemem Zarządzania Jakością ISO 9001-2015, systemem informacji cenowej. Dla klientów oferuje wsparcie sprzedażowe poprzez szereg pr

    • Hochland
     • WIZYTA W HOCHLANDZIE

      18 listopada br. uczniowie kształcący się w zawodzie Technik Technologii Żywności pod opieką pani Joanny Zawieji i pani Beaty Budzińskiej odbyli wizytę w zakładzie mleczarskim Hochland Polska Sp. z o.o. w Kaźmierzu.

      Hochland Polska należy do Grupy Hochland, której centrala - spółka Hochland SE, mieści się w Heimenkirch w Niemczech. Firma ta jest obecna na polskim rynku od początku lat 90-tych i przyczyniła się istotnie do rozwoju rynku mleczarskiego w Polsce, wykreowała szereg nowych kategorii, rozwinęła aktywną komunikację z konsumentami wpływając na zmiany nawyków żywieniowych. Do marek dostępnych w Polsce należą najpopularniejsze sery - Hochland, Almette, czy Valbon.

    • Z wizytą w teatrze
     • Z WIZYTĄ W TEATRZE

      W czwartek, 17 listopada 2022 r. młodzież z klasy 3 GRp wraz z opiekunami wybrała się do Teatru Nowego w Poznaniu. Celem był spektakl o intrygującym tytule „Tak sobie w kosmosie pływam”. Nasi uczniowie poznali historię młodych ludzi, którzy w okresie dojrzewania doświadczyli trudności natury psychicznej oraz zobaczyli, jak próbowali sobie z nimi poradzić. Inscenizacja dotyczyła wielu ważnych problemów, z jakimi mierzy się współczesna młodzież, jak: depresja, myśli samobójcze, nałogi, samookaleczenia, samotność, pytania o tożsamość czy budowanie relacji. Poruszona w spektaklu tematyka stanowiła punkt wyjścia do rozmów w drodze powrotnej do Szamotuł.

    • Muzeum Czekolady
     • WIZYTA W MUZEUM CZEKOLADY

      W minionym tygodniu Uczniowie klas 1GT,1G,2GO,4KTp/TTŻ , odwiedzili Muzeum Czekolady w Poznaniu. Wizyta w tym miejscu to podróż w głąb Afryki i plantacji drzew kakaowca. Młodzież miała okazję dowiedzieć się wielu interesujących ciekawostek związanych z historią kakao i czekolady, jego uprawą i podróżą do Europy. Uczniowie zapoznali się opakowaniami i przedmiotami związanymi z produkcją czekolady. Podczas zajęć młodzież miała okazję degustować różne rodzaje tego belgijskiego przysmaku, począwszy od kuchu kakaowego, przez czekolady deserowe, rubinowe, mleczne aż po białe.

    • STYPENDIUM ADM
     • STYPENDIUM ADM

      2 listopada odbyło się spotkanie dyrekcji szkoły z delegacją firmy ADM Szamotuły Spółka z o.o. – panem Krystianem Słabym - Dyrektorem Zakładu, panią Pauliną Grzegorzewską - specjalistą do spraw zarządzania zasobami ludzkimi oraz panem Andrzejem Łukanowskim - specjalistą do spraw szkoleń i zarządzania systemami produkcyjnymi .

    • Ewa Bielaczyk
     • WSPOMNIENIE EWY BIELACZYK

      4 listopada 2022 r. odeszła od nas Pani Ewa Bielaczyk.

      Pojawiła się na świecie w bardzo niespokojnym czasie, 26 grudnia 1939 r. w okupowanej Warszawie. W roku 1947 rozpoczęła naukę w Szkole Podstawowej, a następnie w Liceum Ogólnokształcącym we Wrześni. Rok 1958 to jeden z ważnych momentów w życiu – Pani Ewa mogła się pochwalić zdaną maturą. Kilka lat później ukończyła kurs bibliotekarski w Jarocinie i została bibliotekarką. Od tej chwili biblioteki i książki były już zawsze obecne w Jej życiu. Technikum Rolnicze w Starym Tomyślu, Powiatowa i Miejska Biblioteka w Nowym Tomyślu oraz Rolniczy Rejonowy Zakład Doświadczalny w Sielinku to miejsca, w których pracowała wcześniej, zanim związała się na stałe z Szamotułami.

    • Święto Niepodległości 2022
     • 104. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

      W piątek 11 listopada delegacja szamotulskiego koła WSPAK wzięła udział we mszy świętej w intencji Ojczyzny w Bazylice Mniejszej. Poczet sztandarowy WSPAK reprezentowali uczniowie naszej szkoły: Dominik Dodolski (4HBp), Justyna Nazim (4 KTp) i Jakub Szarata (2 KR). Podczas uroczystości godnie reprezentowany był również sztandar Zespołu Szkół nr 2 w Szamotułach. Po nabożeństwie przedstawiciele władz samorządowych i organizacji złożyli kwiaty przy Głazie Pamięci. Wśród delegacji była reprezentująca lokalne koło WSPAK, naszą szkołę i Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół nr 2 w Szamotułach.

    • Żywa flaga
     • #SzkołaDoHymnu

      W Przededniu Święta Niepodległości uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Dokładnie o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy hymn Polski „Mazurka Dąbrowskiego”. To już kolejny rok z rzędu w którym uczestniczymy w tej wspaniałej akcji i obiecujemy, że w następnym roku szkolnym również do niej przystąpimy.

    • Od pola do stołu
     • WYSTAWA OD POLA DO STOŁU

      Dnia 3 listopada 2022 roku uczniowie klas Technikum Rolniczego wraz z opiekunami byli organizatorami cyklicznej wystawy ,,Od pola do stołu.” Tradycyjnie na I piętrze budynku A ustawiono stoły suto zastawione darami pól, łąk, sadów i ogrodów. Uroku dodała dekoracja w jesiennej tonacji. Okazy na wystawę i dekoracje dostarczyli też nauczyciele. W trakcie długiej przerwy zaproszono społeczność szkolną do degustacji zupy dyniowej i dyniowo – paprykowej z dodatkiem prażonego słonecznika. Przygotowaniem i serwowaniem tych pysznych zup zajęły się uczennice z Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych wraz z Panią Joanną Przygocką. Ponadto na wystawie można było zapoznać się materiałami drukowanymi na temat odmian prezentowanych roślin oraz kalkulacjami uprawy. Atrakcją wystawy był przyrząd do odziarniania kukurydzy z praktycznym jego zastosowaniem.

   • ZAPRASZAMY NA SZKOLNY KANAŁ YOUTUBE

   •  

  • Organ prowadzący - Powiat Szamotulski

   • Powiat Szamotulski
  • Partnerzy

   • Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
   • ADM Szamotuły
   • Zamek Górków w Szamotułach
   • Polsko - Niemiecka Współpraca Młodzieży
   • Agro Profil
   • AFS Polska
   • Martin-Buber-Schule Gross-Gerau
   • Szkoła Średnia nr 62 we Lwowie
   • Fundacja Edukacji Prawnej Propublika
   • Wielkopolskie Stowarzyszenie Pamięci Armii Krajowej - koło w Szamotułach
   • Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
   • Narodowy Instytut Dziedzictwa
   • Wielkopolska Izba Rolnicza
  • Wyróżnienia

   • Szkoła Odkrywców Talentów
   • Wiarygodna szkoła
   • Szkoła Dialogu
   • Kind Overseas School of the Year
  •  

    

    
    
  •     

  • Librus Synergia
  •  

  •  

  •             

  • Godziny dzwonków

   Czwartek 25.07.2024
  • Kalendarz

    brak danych
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • 1% DLA ZUZI

    

  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 1262235
  • Logowanie

  • Kontakty

   • Zespół Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica w Szamotułach, ul. Szczuczyńska 3
   • tel. (+48) 61-29-21-559
   • ul. Szczuczyńska 3
    64-500 Szamotuły
    Poland
   • Dyrektor: Arkadiusz Majer
   • Wicedyrektorzy: Ewa Peraj, Łukasz Janc
   • Kierownik szkolenia praktycznego: Anna Kaczmarek
   • NIP: 787-10-30-195
   • REGON: 000100078
   • Kontakt z administratorem strony: piotr.gotowy@poczta.onet.pl
    piotr.gotowy@zsnr2-szamotuly.pl
  • Logowanie