• Szczuczyn
     • WYJŚCIE INTEGRACYJNE DO SZCZUCZYNA

     • We wtorek, 21 września klasy 3 G i 3 GRp razem z wychowawcami i opiekunami wybrali się do Szczuczyna na pierwszą w tym roku wycieczkę integracyjną. Jak przystało na klasy gastronomiczne jadłospis przy ognisku był zróżnicowany: kiełbaski tradycyjne i w wersji wegetariańskiej, tortilla czy pyszne pieczone ziemniaczki. Potem nastąpiła sportowa rywalizacja klas w takich konkurencjach jak przeciąganie liny (chłopców jak i dziewcząt), rzuty do kosza, rzuty do celu czy seria rzutów karnych. Chłopcy z obu klas rozegrali towarzyski mini mecz piłki nożnej zakończony sprawiedliwym remisem 2:2. Pogoda sprawiła, że z żalem zegnaliśmy się z beztroskimi chwilami w Szczuczynie aby wrócić do szkoły.

      Małgorzata Hoffmann – Nowak

      Ewelina Otulakowska

      Piotr Gotowy

    • Akcja Menstruacja
     • AKCJA MENSTRUACJA

     • Z inicjatywy maturzystki Natalii Peksy, Zespół Szkół nr 2 w Szamotułach zgłosił akces do 2 edycji ogólnopolskiej akcji „Akcja Menstruacja”. Inicjatywa ta realizowana jest pod patronatem sieci sklepów „Biedronka”, której zadaniem jest walka z ubóstwem menstruacyjnym oraz uświadamianiem, że miesiączka nie jest tematem tabu. Na ponad 500 zgłoszeń szamotulski „Rolnik” dostał się do grupy 200 zakwalifikowanych do programu. Natalia wraz ze swoją koleżanką z klasy już we wtorek, od razu po przyjeździe kuriera z przesyłką, wzięły się do pracy. Efekt można zobaczyć w damskich toaletach w których można znaleźć charakterystyczne białe pudełko ze środkami higienicznymi.

      Według Światowej Organizacji Zdrowia, aż 500 mln osób na całym świecie nie ma stałego dostępu do środków higienicznych. Ubóstwo menstruacyjne przez znaczną część polskiego społeczeństwa postrzegane jest jako wymysł feministek i rzecz niemożliwą na skalę XXI wieku. Najnowsze badania pokazują, że w Polsce aż 39% kobiet musiało zrezygnować z zakupu produktów menstruacyjnych na rzecz innych domowych wydatków. Według badań przeprowadzonych przez firmę P&G, 1 na 6 uczennic opuszcza zajęcia w szkole z powodu braku dostępu do środków higienicznych. W Polsce żyje około 38 mln osób - według Głównego Urzędu Statystycznego, w 2019 roku aż 1,5 mln z nich było dotkniętych szeroko rozumianym ubóstwem. Raport sporządzony przez „Kulczyk Fundation” pokazuje, że w Polsce problem samego ubóstwa menstruacyjnego dotyka około 500 tysięcy osób.

    • zawody sportowe
     • MISTRZOSTWA ZESPOŁU SZKÓŁ NR 2 W SZAMOTUŁACH DLA KLAS PIERWSZYCH W LEKKIEJ ATLETYCE

     • W dniu 9 września 2021 roku w naszej szkole rozegrane zostały Mistrzostwa Klas Pierwszych w lekkiej atletyce.

      Są to cykliczne, coroczne zawody sportowe organizowane dla uczniów klas pierwszych. Ich celem jest popularyzacja lekkiej atletyki, zaoferowanie wyróżniającym się uczniom dodatkowego szkolenia sportowego oraz wyłonienie reprezentacji szkoły startującej w zawodach lekkoatletycznych.

      Tegoroczne Mistrzostwa Klas Pierwszych w lekkiej atletyce odbywały się przy pięknej pogodzie. Dopisała młodzież, która licznie stawiła się w naszym parku, aby rywalizować w pięciu konkurencjach lekkoatletycznych: 60m , skok w dal, pchnięcie kulą, 800m (dziewczęta) oraz 1000m (chłopcy).

      Po kilkugodzinnych „zmaganiach” wyłoniono trzech najlepszych w danych konkurencjach.

      Tutaj znajdziecie wyniki: Wyniki Mistrzostw Zespołu Szkół nr 2w Szamotułach dla klas pierwszych w lekkiej atletyce - Plik Word (27 KB)

      Wszystkim startującym, a w szczególności medalistom, serdecznie gratulujemy i dziękujemy za aktywną postawę i zaangażowanie podczas zawodów!

      Podziękowania dla osób, które zorganizowały Mistrzostwa, a także dla tych, które pomagały w sprawnym ich przeprowadzeniu.


      Poniżej znajduje się zestawienie uczniów ze wszystkich klas pierwszych oraz indywidualne wyniki w poszczególnych konkurencjach.

      Szczególne podziękowania dla osób wyróżnionych kolorem żółtym za udział we wszystkich konkurencjach. SZACUN!

      Organizatorzy:

      Julita Knutowicz

      Zdzisław Kostrzyński

      Bartosz Świst

    • Bańczyk
     • POŻEGNANIE

     • „Odszedłeś cicho, bez słów pożegnania.

      Tak, jakbyś nie chciał, swym odejściem smucić…

      Tak, jakbyś wierzył w godzinę rozstania,

      że masz niebawem z dobrą wieścią wrócić.”

      Ks. Jan Twardowski

       

      Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego Kolegi śp Teodora Bańczyka.

      Pan Teodor, szamotulak od zawsze, urodził się w 1938r. w naszym mieście. Tu spędził trudny czas okupacji, tu się kształcił. Zaraz po wojnie, w 1945 roku, rozpoczął naukę w Szkole Podstawowej, którą kontynuował w miejscowym Liceum Ogólnokształcącym.

      Po ukończeniu Studium Nauczycielskiego w Poznaniu rozpoczął pracę jako pedagog. Trwała ona, nie licząc krótkiego epizodu zawodowego w Powiatowym Związku Kółek Rolniczych, niemalże 41 lat.

      W 1969 r. ukończył studia na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, uzyskując tytuł magistra inżyniera chemii, a w 1975r. stał się nauczycielem dyplomowanym – profesorem szkoły średniej.

      Mając już doświadczenie pedagogiczne podjął w 1972 roku pracę w naszej szkole na stanowisku nauczyciela chemii i kontynuował ją nieprzerwanie do roku 2002. Nieustannie doskonalił swój warsztat pracy, podnosił kwalifikacje, czego efektem były doskonałe wyniki Jego wychowanków. Dowodem zaangażowania Pana Teodora były także liczne nagrody i wyróżnienia.

      Dobry kolega, świetny wychowawca, doskonały nauczyciel – taki, niestety, już BYŁ. Szanował i cenił innych – wydobywał z nich to, co najlepsze. W piękny i szlachetny sposób zawsze pozostawał sobą. W pracy pedagogicznej łączył ciepło i wyrozumiałość z dyscypliną i wysokimi wymaganiami, a wszystko to, bez cienia nachalnego dydaktyzmu. Nic więc dziwnego, że zapamiętamy Go jako człowieka mądrego, życzliwego i pełnego zapału. Zawsze uśmiechnięty pozostanie w sercach tych, którzy mieli okazję Go spotkać CZŁOWIEKIEM szlachetnym, pełnym empatii i otwartości na potrzeby innych. Pan Teodor po prostu kochał ludzi i wierzył zawsze, że „są raczej dobrzy niż źli” (A.Camus).

       

    • Moralność Pani Dulskiej
     • NARODOWE CZYTANIE "MORALNOŚCI PANI DULSKIEJ"

     • W sobotę, 4 września 2021 r. odbyła się dziesiąta już edycja Narodowego Czytania. Nasi uczniowie czytali z podziałem na role dramat Gabrieli Zapolskiej „Moralność Pani Dulskiej”. Na zakończenie uczestnicy otrzymali od organizatorów książki opatrzone okolicznościową pieczątką.

      Ewelina Otulakowska

    • Dyr. Z. Sługocki
     • ROZPOCZĘLIŚMY NOWY ROK SZKOLNY

     • W środę, 1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2021/2022. Ze względu na sytuację epidemiczną uczniowie poszczególnych klas mogli się spotkać z dyrekcją i nauczycielami w trzech odsłonach. O godz. 9.00 w pierwszej z nich uczestniczyli pierwszoklasiści  rozpoczynający naukę w naszej szkole oraz klasy drugie liceum i szkoły branżowej. O godz. 10.00 w apelu uczestniczyli uczniowie klas trzecich technikum oraz  III LO po szkole podstawowej. Pozostali uczniowie tj. klasy drugie technikum i maturzyści oficjalnie zainaugurowali rok szkolny o godzinie 11.00. Podczas wszystkich odsłon tych spotkań dyr. Z. Sługocki w imieniu Starosty Powiatu Szamotulskiego Beaty Hanyżak wręczył stypendia dla najlepszych uczniów szkoły branżowej, liceum i technikum. Następnie wszyscy zebrani mieli okazję uczestniczyć w części quizowo – artystycznej przygotowanej przez klasę 3G i 3GT. Na zakończenie uczniowie ze wszystkich klas udali się na spotkania z wychowawcami.

    • rocznica wybuchu II wojny światowej
     • 82. ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

     • Tradycją w Szamotułach stało się upamiętnianie kolejnej rocznicy wybuchu największego konfliktu zbrojnego w historii ludzkości. Przedstawiciele władz samorządowych i organizacji pozarządowych złożyły wiązanki kwiatów i zapalono znicze pod pomnikami ofiar i tablicami pamięci bohaterów.

      W imieniu władz gminnych kwiaty składał Karol Hartwich - Sekretarz Miasta i Gminy Szamotuły, władze powiatowe reprezentował Andrzej Grzeszczyk - Członek Zarządu Powiatu Szamotulskiego.

      W uroczystościach wzięli również udział przedstawiciele Wielkopolskiego Stowarzyszenia Pamięci Armii Krajowej - koło w Szamotułach oraz członkowie Szamotulskiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej "Orzeł".

      Szamotulskie koło WSPAK reprezentowali Piotr Gotowy - opiekun koła oraz Dominik Dodolski - prezes stowarzyszenia upamiętniającego żołnierzy Armii Krajowej.

       

      Piotr Gotowy

      Foto: Maria Idziak

   • Kontakty

    • Zespół Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica w Szamotułach, ul. Szczuczyńska 3
    • zsnr2szamotuly@onet.pl
    • tel. (+48) 61-29-21-559
    • ul. Szczuczyńska 3 64-500 Szamotuły
    • Dyrektor: Zygmunt Sługocki
    • Wicedyrektorzy: Ewa Peraj, Arkadiusz Majer
    • Kierownik szkolenia praktycznego: Anna Kaczmarek
    • NIP: 787-10-30-195
    • REGON: 000100078
    • Kontakt z administratorem strony: piotr.gotowy@poczta.onet.pl
   • Logowanie