• fot. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Szamotuły    Tradycja, czy nowoczesność? Młodzież z szamotulskich szkół średnich pochyliła się nad tym pytaniem w ramach panelu dyskusyjnego, organizowanego przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Szamotuły. W debacie o książce - jej formach i przyszłości - wzięli udział uczniowie z "Rolnika"
   • Ogrom radości, ale i moc wzruszeń towarzyszyły uroczystości zakończenia roku szkolnego klas maturalnych. Wydarzenie, które odbyło się piątkowym popołudniem 26 kwietnia z pewnością na długo pozostanie w pamięci absolwentów, ich rodziców, wychowawców, nauczycieli oraz dyrekcji „Rolnika”. Wszak kolejny rozdział historii szkoły został zamknięty
   • Pięciu uczestników, ciekawe prace, sporo satysfakcji, radości jeszcze więcej! W ten sposób podsumować można konkurs graficzny organizowany przez bibliotekę szkolną, którego celem było stworzenie projektu tabliczki informującej o jednym z najważniejszych miejsc w "Rolniku"!
   • One Dublin 2024
   • W Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich chcielibyśmy Wam polecić książkę pt. Snowflake autorstwa Louise Nealson. Uczniowie naszej szkoły czytali ją w oryginale, dzięki współpracy z Ambasadą Irlandii w Polsce i udziałowi w projekcie organizowanym przez Dublin City Libraries i Dublin City of Literature „One Dublin One Book”.
   • W piątkowe przedpołudnie 12 kwietnia młodzież z klas III, IV i V spotkała się z przedstawicielami Okręgowej Inspekcji Pracy oraz Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach
   • Od 9 – 14 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Londynu.. Więcej informacji w aktualnościach.
    • Młodzież dba o środowisko
     • MŁODZIEŻ DBA O ŚRODOWISKO

      To natura dostarcza nam pożywienia i miejsca do życia, niezbędnego dla naszego zdrowia, dobrego samopoczucia, gwarantując tym samym przetrwanie przyszłych pokoleń. Świadomość ta oraz zmniejszające się zasoby naturalne już od lat stały się podstawą podejmowania szeregu globalnych, jak i lokalnych inicjatyw związanych z ochroną środowiska. Szczególnie chętnie w tego typu akcje angażuje się pełna entuzjazmu i dobrej energii młodzież. Jedna z takich akcji miała miejsce w kwietniu w ramach Dnia Ziemi, w którą zaangażowani byli uczniowie ZSz Nr 2 im. Stanisława Staszica w Szamotułach, klasa II Technikum Rolniczego i Architektury Krajobrazu oraz klasa II Ochrony Środowiska. Inicjatorką akcji była Pani Beata Hanyżak starosta Powiatu Szamotulskiego, którą wspierał Pan Rafał Zimny wicestarosta. Uczniowie wspólnie z przedstawicielami władz samorządowych oraz opiekunami Panią Katarzyną Zielewicz i

    • Wymiana roślin
     • WYMIANA ROŚLIN

      W miniony piątek, w naszej szkole odbyła się akcja „ Wymień roślinkę na słodką muffinkę”.

      Była ona częścią szkolnego przedsięwzięcia pod nazwą „ Kwiecień - miesiącem ziemi”.

      Uczniowie klasy 1GT pod nadzorem pani Małgorzaty Rosady przygotowali pyszne ciasta i słodkie muffinki o smaku bananowym, marchewkowym i czekoladowym. Każdy uczeń, który tego dnia przyniósł do szkoły roślinkę, mógł poczęstować się dowolną ilością sporządzonych łakoci.

    • Konwent fantastyczny
     • UCZNIOWIE ROLNIKA NA ZLOCIE MIŁOŚNIKÓW FANTASTYKI

      W sobotę 15 kwietnia 2023 roku odbył się w naszym mieście II Konwent Fantastyczny HALSZKON. Grupa wolontariuszy z naszej szkoły postanowiła wesprzeć organizacyjnie przebieg tej wyjątkowej imprezy. Zawitało na niej wielu miłośników fantastyki. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się grupa prezentująca postacie znane z filmu Star Wars. Bardzo wiele osób w tym także nasi wolontariusze wykonali sobie pamiątkowe zdjęcia. W jednej z sal można było zobaczyć piękne, wykonane z niezwykłą starannością kostiumy filmowe oraz porozmawiać z ich autorką i pasjonatką fantastyki panią Aldoną Talarczyk. Wszystkim wolontariuszom – których zaangażowanie, pomoc i uśmiech przyczynił się do sprawnego przebiegu imprezy bardzo dziękuję.

    • Wielkanocny koszyczek
     • WIELKANOCNY KOSZYCZEK DLA SENIORA

      Czas świąteczny kojarzy nam się zawsze z atmosferą pełną ciepła i miłości. To także szczególny moment, kiedy chcemy pomagać i dzielić się z innymi. Polski Czerwony Krzyż to organizacja znana wszystkim z wspierania osób, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Z okazji świąt Wielkanocnych PCK zorganizował akcję „Wielkanocny Koszyczek dla Seniora”. Cieszę się, że i tym razem nasza szkoła mogła uczestniczyć w tym przedsięwzięciu. Zebrane produkty żywnościowe przekazaliśmy dnia 3.04.23 do Rejonowego Oddziału PCK. Wszystkim klasom, które wzięły udział w akcji serdecznie dziękuję. Dla klasy zwycięskiej – I GT, która przygotowała największą paczkę – przewidziano nagrodę.

    • Zygmuntówka
     • JABŁOŃ "ZYGMUNTÓWKA"

      Istnieje wiele odmiany jabłoni , m.in.; Antonówka, Grochówka, czy Papierówka.

      Zespół Szkół nr 2 w Szamotułach bardzo chciał do tego zacnego grona dorzucić swoją „nową odmianę”- Zygmuntówkę. Nie chcieliśmy tym samym uhonorować ostatniego Jagiellona na polskim tronie, lecz byłego Dyrektora Zespołu Szkół nr 2 .

    • Czysta Sama
     • OPERACJA CZYSTA RZEKA

      W minione sobotnie, deszczowy przedpołudnie młodzież Zespołu Szkół nr 2 uczestniczyła w tegorocznej edycji ogólnopolskiej edycji pn. Operacja Czysta Sama.

      Był to pierwszy udział naszej placówki w tej szlachetnej akcji na rzecz czystości środowiska i krzewienia postaw ekologicznych. Pod opieką pani Joanny Zawieji uczestniczyli w niej uczniowie klas: 1G (Dawid Mamet, Julia Nowak, Kamila Derak , Alicja Bździel), 1GT ( Oliwia Śrama, Aleksandra Rodak), 1O (Maria Purgiel , Gabriela Połącarz , Lilianna Misztal),1KR (Wiktoria Bilecka, Julia Andrzejewska, Zuzanna Nawrocka), 4Ktp ( Zofia Jankowska, Marta Kaczmarek) oraz uczeń Liceum dla dorosłych - Wiktor Najder.

    • Konkurs fotograficzny UP
     • LAUREATKI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO NA UNIWERSYTECIE PRZYRODNICZYM W POZNANIU

      W tym roku szkolnym już po raz XI na Wydziale Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu odbył się Konkurs Fotograficzny ,,Przyroda, człowiek, zrównoważony Rozwój”. Uczniowie naszej szkoły biorą udział w tym konkursie od 2017 i za każdym razem zdobywają nagrody. Nie inaczej było w tej edycji. Tym razem motywem przewodnim konkursu było hasło ,,Zrównoważone miasta, zrównoważone społeczeństwa”. Trzeba się było sporo nagłowić nad tym, żeby zdjęcia były zgodne z tematem. Tym bardziej cieszy fakt, że pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy IV KTp Gabriela Soloch a wyróżnienie zdobyła Karolina Lehmann z klasy IV K.

    • Olimpiada wiedzy o żywności
     • OLIMPIADA WIEDZY O ŻYWNOŚCI

      Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Żywności organizowana jest dla młodzieży zainteresowanej poszerzaniem i sprawdzeniem swojej wiedzy dotyczącej przebiegu i kontroli jakości procesów technologicznych wytwarzania różnorodnych wyrobów spożywczych, jak też ich spedycją.

      Olimpiada organizowana jest przez Katedrę Jakości i Bezpieczeństwa Żywności Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu i jest konkursem trójstopniowym, obejmującym:

    • Dzień Przedsiębiorczości
     • DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

      Dzień Przedsiębiorczości to najdłużej realizowany projekt w naszej szkole. Także w tym roku po okresie pandemicznych obostrzeń uczniowie 22 marca zawitali do firm i instytucji regionu. Wieloletnia współpraca i ranga projektu sprawiły ,że oprócz stałych pozyskaliśmy także nowych wolontariuszy, którzy chcą podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodymi ludźmi. Uczniowie mają bezcenną okazję zobaczyć funkcjonowanie przedsiębiorstw i instytucji z perspektywy pracy na poszczególnych stanowiskach. Zadaniem dnia przedsiębiorczości jest możliwość weryfikowania przez młodzież swoich wyobrażeń i oczekiwań dotyczących wykonywanego zawodu, poszukiwanie odpowiedzi jaką ścieżkę kariery wybrać w przyszłości. Uczestnicząc w zajęciach organizowanych na miejscu młodzi ludzie poznają nie tylko specyfikę pracy z punktu widzenia wykonujących powierzone obowiązki pracowników , ale mają takż

    • Kwiecień - miesiącem ziemi
     • KWIECIEŃ - MIESIĄCEM ZIEMI

      „Kwiecień” – bo kwiaty, bo kwitnienie…

      Ten miesiąc nie od dziś nazywany jest „miesiącem Ziemi” i my również pod tym hasłem planujemy spędzić go w naszej szkole.

      Kwiecień rozpoczniemy zgodnie z jego pierwszym dniem kalendarzowym, przyłączając się do akcji :

      „Czysta Sama”. Do udziału w wydarzeniu , które odbywać będzie się w sobotę o 9.00 zgłosiła się duża grupa uczniów naszej szkoły ( i nie będzie to prima aprilisowym żartem ).

    • Potrawy wielkanocne
     • POTRAWY WIELKANOCNE

      Kiedy zbliża się wiosna, a wraz z nią Wielkanoc, przychodzi również czas wielkich przygotowań, gdyż oprócz tradycyjnych porządków domowych i tworzenia dekoracji , trzeba również zastanowić się nad wielkanocnymi potrawami. Klasyczne dania takie, jak : gotowana babka, mazurek czy kolorowe pisanki stanowią podstawę niedzielnego śniadania. Warto jednak spróbować urozmaicić klasyczny stół o nowe smakołyki.

    • Powitanie wiosny w Rolniku
     • POWITANIE WIOSNY W ROLNIKU

      Przebierane obchody pierwszego dnia wiosny wpisały się już na stałe w kalendarz imprez naszej szkoły. Tegoroczna edycja związana była z tematyką filmową.

      Młodzież jak zawsze stanęła na wysokości zadania. Tuż po pierwszym dzwonku szkolne korytarze wypełniły się postaciami z największych filmowych hitów , jak m.in.: "Gwiezdne Wojny", "Harry Potter", "Robin Hood", "Drakula" ,” Wednesday” czy "Minionki”.

    • Dzień Edukacji Prawnej
     • DZIEŃ EDUKACJI PRAWNEJ

      15 marca br., czyli w Dniu Edukacji Prawnej, uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Szamotułach mieli niecodzienną możliwość zwiedzenia budynku szamotulskiego sądu oraz spotkania się z osobami związanymi z wymiarem sprawiedliwości.

      Wśród udostępnionych zwiedzającym miejsc znalazły się pomieszczenia Archiwum Ksiąg Wieczystych (z jego ogromnymi zasobami) oraz miejsce przeznaczone do przesłuchań dzieci, zwane niebieskim pokojem. Na sali rozpraw uczniowie nie tylko poznali znaczenie kolorów tog (a mówiąc bardziej precyzyjnie – zdobiących je żabotów), mieli również okazję do przymierzenia oficjalnego stroju sędziego, adwokata, prokuratora i radcy prawnego. Mogli także sprawdzić głośność uderzenia sędziowskiego młotka. O swojej pracy opowiedział młodzieży sędzia Kajetan Kosterkiewicz, który tego dnia wygłosił również prelekcję na temat niezawisłości sądów. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszył się a

   • ZAPRASZAMY NA SZKOLNY KANAŁ YOUTUBE

   •  

  • Organ prowadzący - Powiat Szamotulski

   • Powiat Szamotulski
  • Partnerzy

   • Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
   • ADM Szamotuły
   • Zamek Górków w Szamotułach
   • Polsko - Niemiecka Współpraca Młodzieży
   • Agro Profil
   • AFS Polska
   • Martin-Buber-Schule Gross-Gerau
   • Szkoła Średnia nr 62 we Lwowie
   • Fundacja Edukacji Prawnej Propublika
   • Wielkopolskie Stowarzyszenie Pamięci Armii Krajowej - koło w Szamotułach
   • Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
   • Narodowy Instytut Dziedzictwa
   • Wielkopolska Izba Rolnicza
  • Wyróżnienia

   • Szkoła Odkrywców Talentów
   • Wiarygodna szkoła
   • Szkoła Dialogu
   • Kind Overseas School of the Year
  •     

  • Librus Synergia
  •  

  •  

  •             

  • Godziny dzwonków

   Wtorek 18.06.2024
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • 1% DLA ZUZI

    

  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 1227211
  • Logowanie

  • Kontakty

   • Zespół Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica w Szamotułach, ul. Szczuczyńska 3
   • tel. (+48) 61-29-21-559
   • ul. Szczuczyńska 3
    64-500 Szamotuły
    Poland
   • Dyrektor: Arkadiusz Majer
   • Wicedyrektorzy: Ewa Peraj, Łukasz Janc
   • Kierownik szkolenia praktycznego: Anna Kaczmarek
   • NIP: 787-10-30-195
   • REGON: 000100078
   • Kontakt z administratorem strony: piotr.gotowy@poczta.onet.pl
    piotr.gotowy@zsnr2-szamotuly.pl
  • Logowanie