• fot. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Szamotuły    Tradycja, czy nowoczesność? Młodzież z szamotulskich szkół średnich pochyliła się nad tym pytaniem w ramach panelu dyskusyjnego, organizowanego przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Szamotuły. W debacie o książce - jej formach i przyszłości - wzięli udział uczniowie z "Rolnika"
   • Ogrom radości, ale i moc wzruszeń towarzyszyły uroczystości zakończenia roku szkolnego klas maturalnych. Wydarzenie, które odbyło się piątkowym popołudniem 26 kwietnia z pewnością na długo pozostanie w pamięci absolwentów, ich rodziców, wychowawców, nauczycieli oraz dyrekcji „Rolnika”. Wszak kolejny rozdział historii szkoły został zamknięty
   • Pięciu uczestników, ciekawe prace, sporo satysfakcji, radości jeszcze więcej! W ten sposób podsumować można konkurs graficzny organizowany przez bibliotekę szkolną, którego celem było stworzenie projektu tabliczki informującej o jednym z najważniejszych miejsc w "Rolniku"!
   • One Dublin 2024
   • W Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich chcielibyśmy Wam polecić książkę pt. Snowflake autorstwa Louise Nealson. Uczniowie naszej szkoły czytali ją w oryginale, dzięki współpracy z Ambasadą Irlandii w Polsce i udziałowi w projekcie organizowanym przez Dublin City Libraries i Dublin City of Literature „One Dublin One Book”.
   • W piątkowe przedpołudnie 12 kwietnia młodzież z klas III, IV i V spotkała się z przedstawicielami Okręgowej Inspekcji Pracy oraz Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach
   • Od 9 – 14 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Londynu.. Więcej informacji w aktualnościach.
    • Warszawa
     • WARSZAWA ZNANA I NIEZNANA

      12 czerwca młodzież z klas 1KR, 1O, 2 GO, 2KR, 4 KTp odwiedziła stolicę. Bogaty program jednodniowej wycieczki przewidywał zwiedzanie najbardziej charakterystycznych warszawskich obiektów. Pan przewodnik w ciekawy sposób przedstawił młodzieży nieznane fakty z historii metropolii.

      Spacer po Powązkach skłonił wszystkich do zadumy i refleksji, oddania czci tym, którzy swoim życiem udowodnili często heroiczne oddanie dla ojczyzny. Znani i podziwiani aktorzy, poeci, pisarze, muzycy przypomnieli o sobie i o swoich losach.

    • Sielinko
     • TEORIA W PARZE Z PRAKTYKĄ

      Duże możliwości rozwoju branży rolniczej, wysoki standard życia na wsi, sprawiają że wiele młodych osób pragnie związać swoją przyszłość z pracą w rolnictwie. Aby sprostać wyzwaniom nowoczesnego rolnictwa, jakie rysuje przyszłość, potrzebna jest szeroko pojęta wiedza. A taką gwarantuje dalsza nauka i stosowanie w praktyce najnowszych rozwiązań.

    • Egzaminy zawodowe 2023
     • EGZAMINY ZAWODOWE - SESJA LATO 2023

      1 czerwca rozpoczęła się w naszej szkole kolejna sesja egzaminu zawodowego dla uczniów Branżowej Szkoły, Technikum oraz słuchaczy Szkoły Policealnej.

      Do egzaminów ogółem przystąpiło 119 osób. Egzamin składa się z dwóch części: pisemnej w formie elektronicznej oraz praktycznej. Ponieważ nasza szkoła jest ośrodkiem egzaminacyjnym Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu, upoważnionym do przeprowadzania części pisemnej i praktycznej egzaminu, wszystkie egzaminy odbywały się w szkolnych pracowniach.

    • Sheraton Poznań
     • SZKOLENIE W SHERATON POZNAŃ HOTEL

      W środę 31 maja grupa uczniów z klasy 1GT oraz trzy uczennice z klasy 3G kształcących się w zawodzie Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych miała okazję odwiedzić luksusowy 5 – gwiazdkowy hotel Sheraton w Poznaniu.

      Podczas wizyty młodzież została przyjęta przez panią Mimozę Peevską (Human Resources Coordinator at Sheraton Poznań Hotel), która w sposób szczegółowy przedstawiła zasady funkcjonowania, spełniane standardy oraz wymagania stawiane tego typu obiektom.

    • Festyn w Szczuczynie
     • FESTYN REKREACYJNO - SPORTOWY "WSZYSTKIE DZIECI NASZE SĄ"

      W sobotę 10 czerwca na terenie boiska piłkarskiego w Szczuczynie odbył się po raz drugi festyn sportowo-rekreacyjny pod hasłem „ Wszystkie dzieci nasze są”. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski z Szamotuł. Założeniem festynu jest integracja osób niepełnosprawnych i pełnosprawnych w czasie wspólnej zabawy. Na imprezie nie mogło zabraknąć uczniów naszej szkoły- wolontariuszy – na których wsparcie zawsze można liczyć. Byli to następujący uczniowie: S. Helpa, Z. Michalak, M. Maćkowiak, J. Zarzyńska, M. Draszczyk, L. Misztal, G. Połącarz, M. Purgiel, A. Marten, N. Sobańska, W. Bilecka i M. Noak.

    • #JakNieCzytamJakCzytam
     • #JakNieCzytamJakCzytam

      Zespół Szkół nr 2 w Szamotułach włączył się do ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam, jak czytam". Jej celem jest promocja czytania dla przyjemności - w miłej atmosferze oraz budowa pozytywnego wizerunku czytania- by książka nie kojarzyła się z przymusową lekturą, a raczej czymś sympatycznym. Już od 2016 roku uczniowie całej Polski biorą udział w tym projekcie by zamanifestować, że uwielbiają czytać. Miłośnicy czytelnictwa z naszej szkoły wyszli 7 czerwca ze swoimi ulubionymi książkami i zapozowali do wspólnego zdjęcia.

    • One Dublin, one book
     • ONE DUBLIN, ONE BOOK

      Po raz kolejny dołączyliśmy do projektu One Dublin One Book - promowanego przez Ambasadę Irlandii w Polsce. W tym roku Dublin i Zespół Szkół nr 2 w Szamotułach znów połączyła wspólna książka.

      Uczniowie naszej szkoły przeczytali - otrzymane od Ambasady, a zaproponowane na ten rok przez Dublin City Libraries- książki - The Coroner's Daughter- Andrew Hughass'a. Wraz z publikacjami dotarły do nas również pytania autora książki, które stały się punktem wyjścia do dyskusji o lekturze; a uczniowie mieli okazję spotkać się online z autorem tegorocznej lektury. Wszystkich lubiących czytać, w dodatku w języku angielskim- zachęcamy do zapoznania się z jej treścią.

    • IMBIR - EGZOTYCZNA ROŚLINA NA POLSKIM POLU
     • IMBIR - EGZOTYCZNA ROŚLINA NA POLSKIM POLU

      Kłącza imbiru są w kuchni azjatyckiej przede wszystkim popularnym składnikiem różnego typu potraw wytrawnych i słodkich, w tym deserów i napojów. Roślina ta jest też znanym lekiem roślinnym, wspomaga bowiem układ pokarmowy, uśmierza ból gardła, łagodzi mdłości. Warto wiedzieć, że wciąż odkrywane są nowe walory lecznicze tej egzotycznej rośliny, m.in. takie jak działanie przeciwwirusowe, przeciwreumatyczne, może też obniżać stężenie cholesterolu we krwi.

    • Palmiarnia
     • WYCIECZKA DO PALMIARNI

      26 maja klasa I KR postanowiła poznać roślinność różnych stref klimatycznych naszego globu. Palmiarnia w Poznaniu zaskakuje nie tylko bogactwem flory, można w niej także poznać różnych przedstawicieli fauny. Poza akwariami pełnymi egzotycznych ryb uwagę zwracały również gady i płazy. Wtopione w otoczenie wymagały od uczestników wycieczki skupienia uwagi, potęgując swym zachowaniem aurę tajemniczości. Rozmowa z papugami uświadomiła zaskakującą inteligencję tych kolorowych ptaków. Pani przewodnik w ciekawy i oryginalny sposób przestawiła młodzieży mieszkańców palmiarni. Pokazała jak naszymi różnymi zmysłami możemy odbierać przyrodę. Zaakcentowała gospodarcze znaczenie roślin ze szczególnym uwzględnieniem ich kulinarnych walorów. Wędrując po pawilonach uczniowie mogli poznać wzajemne relacje mieszkańców poszczególnych ekosystemów, ich przystosowania do warunków klimatycznych. Rośliny

    • Tradycyjne potrawy żydowskie
     • TRADYCYJNE POTRAWY ŻYDOWSKIE

      W miniony piątek 19 maja, pod przewodnictwem p. Małgorzaty Rosady i p. Joanny Zawiei uczennice klasy 3GRp i 1GT podjęły się sporządzenia tradycyjnych potraw żydowskich.

      Żydowska kultura kulinarna to charakterystyczne potrawy, ale również odpowiedni sposób ich przygotowania, serwowania i spożywania. Rozwijając się na przestrzeni tysiącleci w różnych częściach świata, stała się wyjątkowo różnorodna. O specyfice kultury kulinarnej decydują przede wszystkim zasady koszerności – czyli zasady wywodzące się z prawa religijnego, które określają zakazane i dozwolone produkty oraz sposoby ich przyrządzania i spożywania.

    • Muzeum Polin
     • WYCIECZKA DO MUZEUM ŻYDÓW POLSKICH POLIN

      18 maja nasi uczniowie, pod opieką nauczycieli: p. Magdaleny Koput, p. Bartosza Korpika oraz p. Joanny Zawiei wzięli udział w wycieczce do Warszawy do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w ramach projektu Fundacji Forum Dialogu.

      Młodzież obejrzała wystawę oraz wzięła udział w spacerze po ulicach Warszawy, na terenach których, podczas II Wojny Światowej znajdowało się żydowskie getto. Tematyka zajęć dotyczyła głównie historii i kultury żydowskiej oraz relacji łączących Polaków i Żydów w przedwojennej Warszawie. Ekspozycja muzealna zrobiła na młodzieży duże wrażenie. Podobała się im zwłaszcza rekonstrukcja synagogi z Gwoźdźca i galeria Miasteczko.

    • Dyplom
     • KOMUNIKAT

      Dyplomy zawodowe dla absolwentów technikum, którzy ukończyli szkołę 28 kwietnia 2023 r. będą wydawane w sekretariacie szkoły od 26 maja.

    • Dzień Ziemi
     • ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

      Dzień Ziemi jest największym na świecie świętem ekologicznym, obchodzonym od 1970 r. Jako pierwszy z ideą Dnia Ziemi wystąpił w roku 1969 John McConnell na konferencji UNESCO dotyczącej ochrony środowiska naturalnego. W Polsce obchody Dnia Ziemi zostały zapoczątkowane w 1990 r. W tym dniu chcemy zachęcać do postaw proekologicznych oraz budowania wspólnej odpowiedzialności za Ziemię.

    • Muzeum Rolnictwa w Szreniawie
     • EDUKACJA W ZAKRESIE BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY

      W dniu 28.04.2023 r. uczniowie naszej szkoły z klas I, II, III Technikum Rolniczego wzięli udział w „Wielkopolskich Obchodach Dnia Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy” odbywających się na terenie Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno - Spożywczego w Szreniawie.

      W ramach wydarzeń młodzież miała możliwość uczestniczyć w prelekcjach, warsztatach oraz ćwiczeniach dotyczących bezpieczeństwa oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia były prowadzone przez inspektorów Państwowej Inspekcji Pracy oraz funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej i Policji.

    • Dzień bez plecaka
     • DZIEŃ BEZ PLECAKA

      Dzień bez plecaka (z ang. No Backpack Day) pierwszy raz zorganizowano w 2012 roku z inicjatywy 8-letniej uczennicy, która chciała zwrócić uwagę na wykluczenie edukacyjne w niektórych częściach świata.

      Od kilku lat Dzień bez plecaka organizowany jest również w Polsce, jednak jego forma różni się od pierwotnej.

    • Pożegnanie maturzystów
     • POŻEGNANIE MATURZYSTÓW

      Wczesnym piątkowym popołudniem 28 kwietnia uczniowie ostatnich klas liceum i technikum z Zespołu Szkół nr 2 w Szamotułach odebrali świadectwa maturalne.

      Dyrektor Arkadiusz Majer złożył na ręce absolwentów moc serdecznych życzeń i gratulacji. Podziękował również rodzicom za życzliwość, współpracę i wsparcie. Osobne podziękowania popłynęły do przedstawicieli organu prowadzącego szkołę – władz samorządowych Powiatu Szamotulskiego.

   • ZAPRASZAMY NA SZKOLNY KANAŁ YOUTUBE

   •  

  • Organ prowadzący - Powiat Szamotulski

   • Powiat Szamotulski
  • Partnerzy

   • Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
   • ADM Szamotuły
   • Zamek Górków w Szamotułach
   • Polsko - Niemiecka Współpraca Młodzieży
   • Agro Profil
   • AFS Polska
   • Martin-Buber-Schule Gross-Gerau
   • Szkoła Średnia nr 62 we Lwowie
   • Fundacja Edukacji Prawnej Propublika
   • Wielkopolskie Stowarzyszenie Pamięci Armii Krajowej - koło w Szamotułach
   • Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
   • Narodowy Instytut Dziedzictwa
   • Wielkopolska Izba Rolnicza
  • Wyróżnienia

   • Szkoła Odkrywców Talentów
   • Wiarygodna szkoła
   • Szkoła Dialogu
   • Kind Overseas School of the Year
  •     

  • Librus Synergia
  •  

  •  

  •             

  • Godziny dzwonków

   Wtorek 18.06.2024
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • 1% DLA ZUZI

    

  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 1227330
  • Logowanie

  • Kontakty

   • Zespół Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica w Szamotułach, ul. Szczuczyńska 3
   • tel. (+48) 61-29-21-559
   • ul. Szczuczyńska 3
    64-500 Szamotuły
    Poland
   • Dyrektor: Arkadiusz Majer
   • Wicedyrektorzy: Ewa Peraj, Łukasz Janc
   • Kierownik szkolenia praktycznego: Anna Kaczmarek
   • NIP: 787-10-30-195
   • REGON: 000100078
   • Kontakt z administratorem strony: piotr.gotowy@poczta.onet.pl
    piotr.gotowy@zsnr2-szamotuly.pl
  • Logowanie