• DZIEŃ PATRONA SZKOŁY
     • DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

     • W piątek, 24 stycznia Zespół Szkół nr 2 w Szamotułach obchodził święto patrona. Część oficjalna rozpoczęła się od uroczystego apelu podczas którego uczniowie i zaproszeni goście mieli okazję zapoznać się z życiorysem Stanisława Staszica. Następnie dyrektor Zygmunt Sługocki wraz z członkiem Zarządu Powiatu Szamotulskiego Kazimierzem Michalakiem wręczyli dyplomy uczniom, którzy uzyskali bardzo wysokie wyniki w nauce za I semestr oraz stuprocentową frekwencję. Nagrodzone zostały także klasy, które zebrały najwięcej monet w akcji „Góra Grosza” przeprowadzonej przez szkolny samorząd. Uhonorowano również najbardziej utalentowanych rysowników, którzy różnymi technikami przedstawili wizerunek patrona szkoły. Dalsza część uroczystości przebiegła w myśl zasady „święto szkoły okazją do dobrej zabawy”. Głównym elementem tej części były prezentacje artystyczne przygotowane przez uczniów liceum i technikum. Gościnnie podczas obchodów dnia patrona wystąpiły przedszkolaki, których występ wzbudził szczególny aplauz publiczności. Następne każda klasa zaprezentowała pokaz strojów związanych z kierunkiem, zawodem w którym się kształci. Byli więc rolnicy, kucharze, kelnerzy, technolodzy żywności, lingwiści ale też… wolnomyśliciele. Bardzo dużo emocji wzbudził pokaz talentów. A były to talenty w wielu dziedzinach więc obok recytacji był śpiew, taniec a także prezentacja umiejętności plastycznych. Ciekawym przerywnikiem był konkurs przygotowany przez prowadzącego imprezę p. Bartosza Śwista, w którym uczniowie i nauczyciele odpowiadali na pytania dotyczące szkoły przy użyciu swoich telefonów komórkowych zalogowanych na odpowiedniej stronie. Na zakończenie najbardziej „wygadani i odważni” uczniowie mieli okazję wziąć udział w konkursie podczas którego mogli zaprezentować w humorystyczny sposób swoje umiejętności i wiedzę.

    • AKCJA GÓRA GROSZA
     • AKCJA GÓRA GROSZA

     • W akcji Góra Grosza, która trwała od 25 listopada 2019 roku do 10 stycznia 2020 roku zebraliśmy:

      24 677 sztuk monet, to jest 47,5 kg! A kwotowo rzecz ujmując 617 zł i 24 gr

      W rywalizacji między klasowej najwięcej monet uzbierały klasy:

      Miejsce VIII

      1 204 sztuk monet zebrała klasa pana Piotra Gotowego – 1GRp

      Miejsce VII

      1 553 sztuk monet zebrała klasa pani Ewy Kobylińskiej – 3 KRT

      Miejsce VI

      1 625 sztuk monet zebrała klasa pani Renaty Bednarczyk – 2 G/T

      Miejsce V

      2 388 sztuk monet zebrała klasa pani Magdaleny Grążki – 1 KTp

      Miejsce IV

      3 658 sztuk monet zebrała klasa pani  Marleny Grendy - 3 LO

      Miejsce III

      3 976 sztuk monet zebrała klasa pani Kasi Jakubowskiej – 4 K/O

      Miejsce II

      4 300 sztuk monet zebrała klasa pani Marleny Solarz - Nowak – 2 TAK

      Miejsce I

      4 685 sztuk monet zebrała klasa pani Joasi Tysiak – 1 KO

       

      Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do kolejnej rywalizacji za rok!

    • UNIWERSYTET MŁODYCH PRZYRODNIKÓW PO RAZ CZWARTY
     • UNIWERSYTET MŁODYCH PRZYRODNIKÓW PO RAZ CZWARTY

     • Uczennice naszego liceum i technikum już po raz czwarty uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych „Ekonomia dla Młodych Przyrodników” realizowanych przez Wydział Ekonomiczno – Społeczny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Podczas zjazdu uczestniczki projektu miały okazję wziąć udział w trzech wykładach i trzech zajęciach o charakterze warsztatowym. Pierwszy wykład o ochronie własności intelektualnej i nie tylko wygłosił dr Damian Puślecki. W bardzo przystępny sposób ścieżki kariery młodego naukowca przedstawili młodzi doktoranci p. Bartłomiej Bajan i p. Krzysztof Pawłowski. Na koniec tematyki wykładowej dr hab. Wawrzyniec Czubak omówił wdrażanie pomysłów naukowych w życie.

      Niezwykle ciekawa okazała się część warsztatowa, która miała charakter wybitnie humanizujący. Warsztaty „Filozofia, jako ćwiczenia duchowe” w niezwykle ciekawy sposób przeprowadził dr Damian Michałowski. Podczas drugich zajęć uczniowie rozwijali swoje kompetencje społeczne – myślenie i podejmowanie decyzji pod kierunkiem dr Olgi Grabowskiej - Chenczke. Na ostatnich zajęciach o charakterze warsztatowym dr hab. Magdalena Kozera – Kowalska i mgr Alina Nowotarska przekonywały uczniów dlaczego warto być aktywnym. Kolejne zajęcia w przyszłym miesiącu.

      Piotr Gotowy

    • EDUKACJA PRAWNA MŁODZIEŻY
     • EDUKACJA PRAWNA MŁODZIEŻY

     • W środę 8 stycznia odbyły się zajęcia dla uczniów Liceum i Technikum w ramach projektu Edukacja Prawna Młodzieży. Sędzia Sądu Rejonowego w Szamotułach pan Mikołaj Korbas omówił zagadnienia prawa spadkowego, zasady  prawidłowego  sporządzenia  testamentu oraz wyjaśnił czy odpowiadamy  za długi rodziców i rodzeństwa.  

                                                                                                                                                        Ewa Peraj 

     • GŁOSUJEMY NA OSOBOWOŚCI ROKU 2019

     • W tym roku nominowane są trzy nasze wspaniałe nauczycielki: p. Klaudia Tomaszak - Ślipka, p. Anna Kustoń i p. Joanna Vowie. Nie pozostaje więc nic innego jak tylko oddać na nasze Panie głosy.

      https://gloswielkopolski.pl/p/kandydat/klaudia-tomaszak-slipka-anna-kuston-joanna-vowie%2C1130181/