INFORMACJA DYREKTORA CENTRALNEJ KOMISJI EGZAMINACYJNEJ
Informacja dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 26 marca 2020 r. dotycząca próbnego egzaminu maturalnego.
Uprzejmie informuję, że Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne udostępnią materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu maturalnego w Formule 2015.
Zainteresowane szkoły będą mogły przeprowadzić próbę od 2 do 8 kwietnia br. Materiały obejmą zarówno arkusze w wersji standardowej, jak i te dostosowane do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami. Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z języków obcych nowożytnych, pliki z danymi do zadań z informatyki oraz zapisy nutowe i fragmenty nagrań do zadań z historii muzyki, zostaną zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (www.cke.gov.pl) oraz na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych w poniższych terminach (w załączniku).
JAK SKUTECZNIE UCZYĆ SIĘ W DOMU?
ZARZĄDZENIE DYREKTORA SZKOŁY W SPRAWIE ZAJĘĆ W SZKOŁACH DLA DOROSŁYCH
ZARZĄDZENIE DYREKTORA SZKOŁY W SPRAWIE ZDALNEGO NAUCZANIA
ZARZĄDZENIE DYREKTORA SZKOŁY W SPRAWIE ORGANIZACJI SZKOŁY W CZASIE ZAGROŻENIA EPIDEMICZNEGO
KOMUNIKAT MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ DOTYCZĄCY NAUKI ZDALNEJ W CZASIE ZAWIESZENIA ZAJĘĆ W SZKOLE
OGŁOSZENIE
Zajęcia w szkołach zaocznych w dniach 14 marca oraz 21 i 22 marca zostają odwołane.
W związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej o zamknięciu szkół do 25 marca odwołane zostają Drzwi Otwarte dla rodziców klas VIII szkół podstawowych zaplanowane na 19 marca oraz Drzwi Otwarte dla rodziców uczniów z Zespołu Szkół nr 2 zaplanowane na 25 marca.
ULOTKA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA KORONAWIRUSA
TARGI EDUKACYJNE
W dniu 6 marca klasa III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych uczestniczyła w XXIV edycji Targów Edukacyjnych w Poznaniu, w tym roku wydarzeniu przyświecało hasło #KreaTYwni.
Nasza młodzież miała okazję zapoznać się z szeroką ofertą placówek edukacyjnych – publicznych i niepublicznych szkół policealnych, wyższych, instytucji oświatowych i samorządowych, a także organizacji pozwalających rozwijać pasje młodych ludzi oraz aktywnie spędzać czas wolny.
Podczas Targów Edukacyjnych na stoisku Samorządu Województwa Wielkopolskiego uczniowie mogli skorzystać z fachowej pomocy doradców zawodowych Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego.
Anna Dolińska, Aleksandra Sadek
1
UPAMIĘTNILI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH W SZAMOTUŁACH
Tegoroczne obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych rozpoczęły się w piątek, 28 lutego turniejem tenisa stołowego dla uczniów szkół średnich, które odbyły się w Zespole Szkół nr 1 w Szamotułach. 2 miejsce w zmaganiach pingpongistów zdobył Igor Kubiak z klasy 1 HBp.
Główne uroczystości przypadły na niedzielę 1 marca. Inicjatorami i organizatorami byli: Wielkopolskiego Stowarzyszenie Pamięci Armii Krajowej – koły w Szamotułach oraz Szamotulskie Gniazdo Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”. Uroczystości zostały objęte patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Szamotuły Włodzimierza Kaczmarka oraz Starosty Powiatu Szamotulskiego Beaty Hanyżak.
Od roku 2011 dzień 1 marca jest okazją do upamiętnienia żołnierzy zbrojnego podziemia niepodległościowego walczących z aparatem reżimu komunistycznego o suwerenną i niepodległą Polskę. Należy wspomnieć, że tego typu uroczystości odbyły się w Szamotułach już po raz dziesiąty. Tegoroczne obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych zostały połączone z poświęceniem sztandaru Szamotulskiego Gniazda Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”.
O godz. 13.15 w Bazylice Mniejszej została odprawiona msza święta w rycie trydenckim w intencji Żołnierzy Wyklętych, zmarłych druhów TG „Sokół” w Szamotułach oraz pomordowanych przez reżim komunistyczny. Podczas uroczystości poświęcony został sztandar „Sokoła”. Następnie oficjalne delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod Głazem Pamięci znajdującym się przy świątyni.
O godz. 15.00 w Muzeum – Zamek Górków odbyła się dalsza część uroczystości patriotycznych. Historię Żołnierzy Wyklętych przedstawiła prezes szamotulskiego koła WSPAK, zarazem uczennica klasy 3 HBg, Katarzyna Okraska. W imieniu władz samorządowych głos zabrała Maria Przybylska zwracając szczególną wagę na wartości, którymi kierowali się Żołnierze Niezłomni. Następnie prezes Szamotulskiego Gniazda TG „Sokół” w Szamotułach Sławomir Hazak przedstawił historię sokolich sztandarów oraz najważniejsze idee wyznawane przez członków stowarzyszenia. Bardzo ważnym momentem uroczystości było wręczenie statuetki „Sokoła” ks. kanonikowi kapitanowi Bogdanowi Kończakowi w dowód uznania za krzewienie wiary katolickiej, wartości patriotycznych oraz upowszechnianie wzorców pracy organicznej. Zasłużony żołnierz Armii Krajowej, Powstaniec Warszawski ze wzruszeniem opowiadał o swoich wojennych wspomnieniach. Następnie o charakterze sokolich stowarzyszeń mówił prezes Towarzystw Gimnastycznych w Polsce Damian Małecki. Uczestnicy uroczystości mieli okazję obejrzeć film dokumentalny o Żołnierzu Wyklętym, generale w stanie spoczynku Janie Podhorskim oraz wysłuchać koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Izabeli i Radosława Klauze.
Piotr Gotowy
12
KONFRONTACJE TEATRALNE
W czwartek 20 lutego na terenie auli Szkoły Muzycznej w Szamotułach odbyły się VI Konfrontacje Małych Form Teatralnych” TERAZ MY” organizowane przez Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Brzechwy z Szamotuł. W organizację i sprawny przebieg tego wydarzenia zaangażowała się młodzież z Szkolnego Klubu wolontariatu „ PROMYK”. Jak zawsze wykonali wszystkie powierzone im zadania na szóstkę, za co im serdecznie dziękuję i zachęcam do udziału w kolejnych przedsięwzięciach.
Arleta Danielewicz
1