CHRZEST NOWYCH MIESZKAŃCÓW INTERNATU
W listopadowy wieczór postanowiliśmy oficjalnie przyjąć do grona Internatu nowe osoby, które to musiały zmierzyć się z pewnymi zadaniami. Uroczystość została przygotowana przez trójkę internacką.
Anna Jagiełka
ANDRZEJKI W INTERNACIE
W ,,Andrzejkowy' wieczór spotkaliśmy się w celu świętowania tego dnia. Młodzież przygotowała kilka wróżb. Była to okazja do integracji i spędzenia czasu w miłym towarzystwie.
Anna Jagiełka
MIKOŁAJKI W INTERNACIE
W ,Mikołajkowy' wieczór postanowiliśmy upiec pierniki w Internacie. Był to bardzo radosny czas dla wszystkich. Każda chętna osoba mogła włączyć się w pomoc. Dobry humor nie opuszczał nas.
Anna Jagiełka
EDUKACJA PRAWNA MŁODZIEŻY – SPOTKANIE Z KOMORNIKIEM SĄDOWYM
30 listopada w Andrzejki zawitał do naszej szkoły komornik sądowy p. Lech Siuda. Spotkanie odbyło się w ramach programu „Edukacja prawna młodzieży” realizowanego przez Sąd Rejonowy w Szamotułach. W zajęciach miała okazję wziąć udział nasza młodzież z klas technikalnych: 2 G i 3 KR. Podczas tych spotkań była okazja do zapoznania się z codzienną pracą komornika, zagrożeń dla osób młodych wynikających z nierozważnego zadłużania się czy drogą do wykonywania zawodu prawniczego. W kolejnych tygodniach odbędą się kolejne spotkania z sędziami i adwokatami.
ŚWIĄTECZNA ZBIORKA ŻYWNOŚCI
Jak co roku w okresie świątecznym w naszej szkole zorganizowana została zbiórka żywności dla podopiecznych PCK. Przedmiotem zbiórki były produkty żywnościowe: kasza, makaron, mąka, cukier, słodycze itp. W środę 29.11.23 żywność została zważona - zebraliśmy 130 kg.
W ogłoszonym konkursie na zebranie najwięcej kilogramów żywności wygrała klasa I HB Liceum Ogólnokształcącego – wynikiem 29,4 kg. Miejsce drugie zajęła klasa 3 KR z 22,6 kilogramami. W piątek - 1.12.23 uczniowie klasy 1 Technikum Rolniczego dostarczyli żywność do Rejonowego Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża.
UCZĄ SIĘ OD NAJLEPSZYCH
Specjaliści mający nie tylko duże kwalifikacje, ale też ogromne doświadczenie to dla młodych osób, którzy wiążą swoją przyszłość z prowadzeniem nowoczesnego gospodarstwa rolnego, niezwykle cenne źródło wiedzy.
Młodzież z ZSz nr 2 im. Stanisława Staszica w Szamotułach (klasa pierwsza technikum rolniczego, której wychowawcą jest Piotr Sołtysiak oraz grupa młodzieży z klasy drugiej – której wychowawczynią jest Katarzyna Zielewicz) miała okazję zwiedzić i zapoznać się z funkcjonowaniem największej i jednej z najlepszych w kraju ferm krów mlecznych - Sano Agrar Institut w Lubiniu koło Trzemeszna. Ferma liczy ponad 3 tys. szt. bydła mlecznego w tym 1700 krów oraz po ok. 700 szt. jałówek i cieląt. Zwierzęta usytuowane są w trzech oddalonych od siebie gospodarstwach – krowy – w Sano Dairy Farm, cielęta - Sano Calves Farm oraz jałówki – w Sano Heifers Farm. Z zagadnieniami związanymi z żywienie
STYPENDIA PREMIERA DLA NASZYCH UCZENNIC
24 listopada w sali sesyjnej Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów dla najlepszych uczniów szkół ponadpodstawowych w ubiegłym roku szkolnym. Z II Liceum Ogólnokształcącego, działającego w ramach naszego zespołu, stypendium uzyskała Katarzyna Lewandowska z klasy 3 HB. Z Technikum nr 1, które również wchodzi w skład naszej szkoły, stypendium odebrała Wiktoria Wołyniec z klasy 3 KR.
WSPOMNIENIE MAKSYMILIANA CIĘŻKIEGO
26 listopada odbyły się obchody 125 rocznicy urodzin ppłk Maksymiliana Ciężkiego i 15 rocznicy pochowania w rodzinnych dla niego Szamotułach. W uroczystościach wzięli udział dyrektor naszej szkoły p. Arkadiusz Majer, uczniowie naszej szkoły i zarazem członkowie szamotulskiego koła Wielkopolskiego Stowarzyszenia Pamięci Armii Krajowej wraz z opiekunem.
META RAJDU NIEPODLEGŁOŚCIOWEGO
W sobotę 18 listopada gościliśmy w naszej szkole uczestników XXVII Rajdu Niepodległościowego. W tym roku młodzi rajdowcy uczcili 160 rocznicę Powstania Styczniowego 1863/1864, 105 rocznicę odzyskania niepodległości i wybuchu Powstania Wielkopolskiego 1918/1919. Upamiętniona została 340 rocznica Odsieczy Wiedeńskiej oraz 190 rocznica urodzin i 130 rocznica śmierci Edmunda Calliera.
VAN GOGH MULTI - SENSORY EXHIBITION
9 listopada uczniowie z klasy II Technikum Ochrony Środowiska postanowili obejrzeć wystawę Van Gogh. Po ogromnym sukcesie w miastach na całym świecie wielka sztuka w połączeniu z nową technologią zawitała do Poznania. Multisensoryczna, niezwykle angażująca zmysły wystawa największych dzieł Vincenta Van Gogha zagościła na Międzynarodowych Targach Poznańskich.
5 GRp W ESCAPE ROOM
15 listopada klasa 5 GRp udała się na jedną ze swoich ostatnich wycieczek. Tym razem uczniowie tej klasy maturalnej wzięli udział w grze typu Escape Room. Zasady są tutaj proste: 4-osobowa grupa zostaje zamknięta w pokoju, z którego musi się wydostać rozwiązując różnego rodzaju zagadki. Maturzyści weszli do pokoi o tematyce przygodowej: „Koneser” i „Urok”. Po 75 minutach ekscytującej gry wszyscy szczęśliwie wydostali się z pokoju. Zabawa była przednia!
STYPENDIUM ADM 2023
7 listopada odbyło się spotkanie dyrekcji szkoły z delegacją firmy ADM Szamotuły Spółka z o.o. - panem Krystianem Słabym- Dyrektorem Zakładu oraz panią Pauliną Grzegorzewską - specjalistą do spraw zarządzania zasobami ludzkimi .
ADM Szamotuły w kwietniu 2017 roku podpisał z dyrekcją szkoły umowę patronacką i w ten sposób objął honorowy patronat nad klasami kształcącymi w zawodzie technik technologii żywności.
SKŁAD RADY RODZICÓW W ROKU SZKOLNYM 2023/2024
Przewodnicząca: Żaklin Konieczna
Z-ca Przewodniczącej: Kinga Machaj
Skarbnik: Paulina Jasińska
Sekretarz: Krzysztof Zielonka
Skład Komisji Rewizyjnej: Magdalena Koszot, Grażyna Lewandowska, Marek Marcinkowski
ZAJĘCIA PRAKTYCZNE W SIERAKOWIE
Stado Ogierów w Sierakowie to najstarsze państwowe Stado Ogierów w Polsce. Jego powstanie na terenie Wielkopolskiego Księstwa Poznańskiego datowane jest na 1829 r., liczyło ono wówczas 120 koni. Kilka lat później, w czasach rozkwitu nawet - 213. Wśród ras znajdowały się konie półkrwi ras niemieckich, m.in. takich jak: wschodniopruska, trakeńska, graditzka, hanowerska, beberbecka. W latach międzywojennych, kiedy stado przeszło w ręce Polski, znaczącym elementem hodowli były konie półkrwi – poznańskie. Hodowano je na potrzeby wojskowe, uszlachetniając końmi pełnej krwi angielskiej. Podczas drugiej wojny światowej, stado ostatecznie zostało przeniesione do Stada Ogierów w Białce. Po zakończeniu działań wojennych, do Sierakowa powróciła tylko część koni, a przyszłość gospodarstwa nie była jednoznaczna.
WSPOMNIENIE O ŚP. BARBARZE ZIELIŃSKIEJ
Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszej Koleżanki, Wicedyrektora śp. Barbary Zielińskiej.
Pani Barbara urodziła się w Zbietce w 1940 r. Ukończyła matematykę na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w 1969 r. Pracę w zawodzie nauczyciela rozpoczęła w 1960 r. Pracowała początkowo w Szkole Podstawowej w Werkowie, w latach 1967-1970 w Państwowym Technikum Rolniczym w Gołańczy. Swoją drogę zawodową z Szamotułami związała w 1970 r. Początkowo w charakterze nauczycielki matematyki, a od 1 września 1986 r. jako Wicedyrektor Technikum Rolniczego. Na emeryturę przeszła w roku 2002.
105. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
W sobotę 11 listopada nauczyciele i uczniowie naszej szkoły brali udział w uroczystościach z okazji Święta Niepodległości. Poczet sztandarowy szkoły reprezentowali: Michał Hancyk (chorąży) oraz Sandra Helpa i Magdalena Walaszczyk pod opieką p. Zdzisława Kostrzyńskiego. Oprócz tego w uroczystościach brał udział sztandar szamotulskiego koła Wielkopolskiego Stowarzyszenia Pamięci Armii Krajowej – koło w Szamotułach reprezentowany przez Jakuba Szaratę (chorąży) oraz Małgorzatę Maćkowiak i Pawła Łakotę, również uczniów naszej szkoły. O godz. 10.30 rozpoczęła się msza święta w intencji Ojczyzny w której uczestniczyło wiele osób, delegacji oraz pocztów sztandarowych. Po nabożeństwie przedstawiciele władz samorządowych i organizacji złożyli kwiaty przy Głazie Pamięci. Wśród delegacji była reprezentująca naszą szkołę i lokalne koło WSPAK – w skład której weszli – opiekun WSPAK – Piotr Gotowy oraz
AKCJA ŻYWA FLAGA I SZKOŁA DO HYMNU
W tym roku po raz kolejny przystąpiliśmy do akcji „Żywa flaga” i „Szkoła do hymnu”. W przeddzień Święta Niepodległości uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w obu akcjach. To już kolejny rok z rzędu w którym uczestniczymy w tych przedsięwzięciach mających upamiętnić tym razem 105 rocznicę Odzyskania Niepodległości.
KRUS - DBA O BEZPIECZNĄ PRACĘ W ROLNICTWIE
Upadki z wysokości, pochwycenie przez ruchome części maszyn, przygniecenia przez zwierzęta gospodarskie, to najczęstsze przyczyny wypadków w gospodarstwach rolnych. Nadal rolnictwo należy do tych gałęzi produkcji, w których występuje wysoki stopień zagrożenia wypadkami przy pracy.
Bez wątpienia nieszczęśliwym zdarzeniom w gospodarstwach rolnych trzeba zapobiegać, promując bezpieczne zasady pracy, a tym samym wpływając na świadomość osób wykonujących prace rolnicze. Organizacją, która niezmiennie od lat prowadzi działania mające na celu ograniczenie wypadkowości w rolnictwie jest Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. W tym celu podejmowane są działania m.in. takie jak: tematyczne kampanie prewencyjne, konkursy czy szkolenia.
LEKCJA TERENOWA W BABORÓWKU
W październiku młodzież z klas IV i V technikum rolniczego odwiedziła Rolniczy Zakład doświadczalny w Baborówku. Placówka prowadzi działalność produkcyjną oraz realizuje doświadczenia polowe i badania organizacyjno-ekonomiczne z uwzględnieniem technologii produkcji roślinnej. Ponadto realizowane są prace w ramach monitoringu suszy rolniczej i projektów badawczych oraz doświadczenia polowe z zakresu uprawy i nawożenia zlecanych przez IUNG-PIB w Puławach. Uczestnikom spotkania przedstawiono historię powstawania w Polsce doświadczalnych placówek naukowych. Głównym powodem wizyty w Baborówku było jednak poznanie sprzętu wykorzystywanego do pomiarów meteorologicznych. Młodzieży przedstawiono tradycyjne sposoby pomiaru temperatur, opadów atmosferycznych, wiatru. Obecnie wykorzystuje się technologie informatyczne, które pozwalają na dokładniejsze odczyty badanych parametrów, umożliwiają ta
Godziny dzwonków
Poniedziałek 14.10.2024Kalendarz
- paź
- 14
- Dzień Edukacji Narodowej
- 14.10.
- Święto
- lis
- 01
- Wszystkich Świętych
- 01.11.
- Święto
- lis
- 11
- Święto Niepodległości
- 11.11.
- Święto
- lis
- 14
- Drzwi otwarte
- 14.11.
16:00-17:30 - Inne wydarzenie
- 14.11.
- gru
- 11
- Koniec klasyfikacji dla klas maturalnych szkół dziennych za I semestr
- 11.12.
- Inne wydarzenie
- gru
- 19
- Wywiadówki dla klas maturalnych
- 19.12.
- Inne wydarzenie
- gru
- 21
- Zimowa przerwa świąteczna
- 21.12.-01.01.
- Przerwa świąteczna
- 2025
- sty
- 02
- Dodatkowe dni wolne od zajęć lekcyjnych
- 02.-03.01.
- Inne wydarzenie
Galeria zdjęć
brak danych1% DLA ZUZI
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 1320277Logowanie