• fot. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Szamotuły    Tradycja, czy nowoczesność? Młodzież z szamotulskich szkół średnich pochyliła się nad tym pytaniem w ramach panelu dyskusyjnego, organizowanego przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Szamotuły. W debacie o książce - jej formach i przyszłości - wzięli udział uczniowie z "Rolnika"
   • Ogrom radości, ale i moc wzruszeń towarzyszyły uroczystości zakończenia roku szkolnego klas maturalnych. Wydarzenie, które odbyło się piątkowym popołudniem 26 kwietnia z pewnością na długo pozostanie w pamięci absolwentów, ich rodziców, wychowawców, nauczycieli oraz dyrekcji „Rolnika”. Wszak kolejny rozdział historii szkoły został zamknięty
   • Pięciu uczestników, ciekawe prace, sporo satysfakcji, radości jeszcze więcej! W ten sposób podsumować można konkurs graficzny organizowany przez bibliotekę szkolną, którego celem było stworzenie projektu tabliczki informującej o jednym z najważniejszych miejsc w "Rolniku"!
   • One Dublin 2024
   • W Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich chcielibyśmy Wam polecić książkę pt. Snowflake autorstwa Louise Nealson. Uczniowie naszej szkoły czytali ją w oryginale, dzięki współpracy z Ambasadą Irlandii w Polsce i udziałowi w projekcie organizowanym przez Dublin City Libraries i Dublin City of Literature „One Dublin One Book”.
   • W piątkowe przedpołudnie 12 kwietnia młodzież z klas III, IV i V spotkała się z przedstawicielami Okręgowej Inspekcji Pracy oraz Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach
   • Od 9 – 14 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Londynu.. Więcej informacji w aktualnościach.
    • BOHATERZY POWSTANIA STYCZNIOWEGO Z REGIONU SZAMOTULSKIEGO
     • BOHATERZY POWSTANIA STYCZNIOWEGO Z REGIONU SZAMOTULSKIEGO

      14 września członkowie i sympatycy szamotulskiego koła WSPAK wzięli udział w konferencji popularno – naukowej poświęconej powstańcom z lat 1863-64 z naszego regionu. Głównym organizatorem tego wydarzenia była Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Szamotuły.

      Po otwarciu konferencji przez dyrektora biblioteki dra Piotra Nowaka wszyscy zebrani mieli okazję wysłuchać kilku ciekawych prelekcji. Prof. UAM dr hab. Przemysław Matusik bardzo emocjonalnie przedstawił informację na temat powstania styczniowego, którego drugim hymnem była pieśń „W krwawym polu srebrne ptaszę…”. Następnie kustosz Muzeum – Zamek Górków Monika Romanowska – Pietrzak przybliżyła postać patrona szamotulskiej książnicy Edmunda Calliera – badacza i publicysty z wojskową przeszłością. Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Oborniki Mateusz Klepka przedstawił zebranym informację na temat poległego w czasie walk powstańc

    • dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe
     • KOMUNIKAT

      Absolwenci szkoły policealnej, którzy przystąpili do egzaminu zawodowego w sesji letniej proszeni są w najbliższych dniach o odbiór w sekretariacie szkoły dyplomów potwierdzających kwalifikacje zawodowe oraz zaświadczeń.

    • Rozpoczęcie roku szkolnego
     • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO

      W poniedziałek, 4 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2023/2024. O godz. 9.00 w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej pojawili się uczniowie młodszych klas, o godz. 11.00 ich starsze koleżanki i koledzy. Na uroczystości obecna była Starosta Powiatu Szamotulskiego Beata Hanyżak oraz Dyrektor Wydziału Edukacji, Spraw Obywatelskich, Kultury, Sportu i Turystyki Jan Stefaniak. Pani starosta wręczyła stypendia uczniom naszej szkoły, którzy w ubiegłym roku szkolnym uzyskali wysokie wyniki w nauce. Po części artystycznej przygotowanej przez klasy 2G i 3HB uczniowie udali się na krótkie spotkania z wychowawcami klas. W tym roku szkolnym w Zespole Szkół nr 2 w Szamotułach utworzono 9 pierwszych klas.

    • 84. rocznica wybuchu II wojny światowej
     • 84. ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

      Jak co roku, 1 września, mija kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. Przedstawiciele władz samorządowych – Starosta Szamotulski p. Beata Hanyżak oraz Wiceburmistrz Miasta i Gminy Szamotuły p. Dariusz Wachowiak złożyli kwiaty pod tablicami i pomnikami ofiar oraz bohaterów znajdującymi się w stolicy naszego powiatu. W uroczystościach brali również udział przedstawiciele szamotulskich kół - Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych a także Wielkopolskiego Stowarzyszenia Pamięci Armii Krajowej. Szamotulskie koło WSPAK reprezentowali: Justyna Nazim, Magdalena Kucharska i Michał Hancyk. Delegacje władz samorządowych i organizacji społecznych złożyły kwiaty i zapaliły znicze przy tablicach upamiętniających szamotulan i otorowian rozstrzelanych w 1939 r., pomnikiem Powstańców Wielkopolskich, podpułkownika Maksymiliana Ciężkiego oraz Inwalidów Wojennych. Wartę przy tablicach i p

    • zs2 szamotuły
     • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

      ZAPRASZAMY NA INAUGURACJĘ NOWEGO ROKU SZKOLNEGO DLA SZKÓŁ DZIENNYCH, KTÓRA ODBĘDZIE SIĘ W PONIEDZIAŁEK, 4 WRZEŚNIA WG NASTĘPUJĄCEGO HARMONOGRAMU:

      - godz. 9.00 - klasy I LO, Technikum i Szkoły Branżowej, kl. 2G, kl. 3HB, kl. II i III Szkoły Branżowej

      - godz. 11.00 - pozostałe klasy LO, Technikum i Szkoły Branżowej oraz wszystkie osoby, które otrzymały Stypendium Starosty Szamotulskiego.

    • Żałoba
     • POŻEGNANIE

      Dotarła no nas smutna wiadomość o śmierci naszej Koleżanki śp. Aleksandry Dobskiej - Biernackiej. Pani Aleksandra uczyła języka polskiego w naszej szkole w latach 1974-1981. Kierowała szkolnym oddziałem Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego a także opiekowała się harcerzami.

      Pogrzeb odbędzie się w kościele p.w. Św. Stanisława w Tursku (woj. lubuskie) w czwartek 17 sierpnia o godz. 14:00.

    • Powstanie Warszawskie
     • UPAMIĘTNILI POWSTAŃCÓW WARSZAWSKICH

      Podobnie jak w poprzednich latach Szamotulanki i Szamotulanie upamiętnili rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Przedstawiciele Wielkopolskiego Stowarzyszenia Pamięci Armii Krajowej – koło w Szamotułach, Grupy Pasjonatów Rekonstrukcji Historycznych „Orzeł”, Stowarzyszenia Fantastyki „Halszkon” i innych lokalnych organizacji zapalili znicze na grobach uczestników powstania w stolicy w 1944 roku spoczywających na szamotulskiej nekropolii.

    • Zakończenie nauki w Szkole Policealnej
     • ZAKOŃCZENIE NAUKI W SZKOLE POLICEALNEJ

      23 czerwca zakończyli naukę słuchacze Szkoły Policealnej w zawodzie opiekunka środowiskowa i florysta. Świadectwo ukończenia szkoły otrzymały 43 osoby, które przez dwa semestry z godną podziwu odpowiedzialnością łączyły szkolne obowiązki z życiem zawodowym i prywatnym.

      Świadectwa ukończenia szkoły w obecności opiekunów pani Ewy Peraj i pana Bartosza Korpika wręczał dyrektor Arkadiusz Majer. Wyniki egzaminu zawodowego, który odbył się w dniach 2 -15 czerwca, poznamy 31 sierpnia.

    • Nasi uczniowie na UAM
     • NASI UCZNIOWIE NA UAM

      Nauka w naszej szkole to nie tylko lekcje w klasach ale także zajęcia na wyższych uczelniach.

      Pod koniec minionego roku szkolnego uczniowie klasy 3 HB uczestniczyli w X Młodzieżowej Konferencji Ekofilozoficznej. Jej organizatorami są Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM oraz Wydział Biologii tejże uczelni.

    • Lawendowy sen
     • LAWENDOWY SEN

      Na przestrzeni ostatnich lat lawenda stała się jedną z najbardziej popularnych roślin ozdobnych, ale także uprawnych. Swoją popularność zawdzięcza kwiatom w formie kłosa o przepięknej fioletowej barwie, ale także różowej czy białej oraz ich zachwycającej woni. Jej ogromnym atutem są także małe wymagania glebowe, szczególnie wodne.

    • Cyberliga
     • „ROLNIK” NA PODIUM KONKURSU CYBERLIGA 1.0

      W czwartek, 15 czerwca, uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. S. Staszica w Szamotułach wzięli udział w konkursie CYBERLIGA 1.0 w ramach projektu Enigma. Było to zwieńczenie wielomiesięcznej pracy uczestników i nauczyciela informatyki, p. Daniela Kuzary. Podczas zajęć w ramach CYBERAKADEMII 1.0 i 2.0 uczniowie mieli możliwość poznania podstaw kodowania, elektroniki, robotyki i programowania poprzez serię projektów i prostych eksperymentów.

    • WAKACYJNE ŻYCZENIA
     • WAKACYJNE ŻYCZENIA

      Wszystkim uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły życzymy wspaniałych wakacji z niesamowitymi podróżami i inspirującymi spotkaniami. Słonecznego, miłego i bezpiecznego wypoczynku życzy

      Dyrekcja Zespołu Szkół nr 2 w Szamotułach

    • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023
     • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

      23 czerwca był ostatnim dniem nauki w roku szkolnym 2022/2023. Zakończyliśmy go bardzo uroczyście. Zaczęło się od udziału we Mszy świętej, która odbyła się w Bazylice Mniejszej. Po nabożeństwie uczniowie i nauczyciele udali się na apel do szkolnej sali gimnastycznej, który rozpoczął się dokładnie o godz. 9:00. Podczas uroczystości władze organu prowadzącego naszą szkołę reprezentował Dyrektor Wydziału Edukacji i Spraw Obywatelskich Powiatu Szamotulskiego Jan Stefaniak. W trakcie apelu zostały wręczone świadectwa ukończenia szkoły branżowej oraz świadectwa promocyjne uczniów pozostałych szkół, którzy uzyskali bardzo wysokie wyniki w nauce. Następnie pamiątkowe dyplomy i upominki wręczono uczniom udzielającym się w sporcie i wolontariacie. Po wyprowadzeniu sztandaru zebrani na uroczystości mieli okazję obejrzeć część artystyczną przygotowaną przez klasy 1 B i 1 KR. Na zakończenie apelu Dy

    • Wojsławice
     • Z WIZYTĄ W ARBORETUM WOJSŁAWICE

      Arboretum w Wojsławicach zachwyca roślinnością, przepięknym otoczeniem, ale również ogromną dbałością o nasadzenia.

      Niezwykłego uroku rabatom, klombom położonym na północnej stronie Wzgórz Dębowych, (woj. dolnośląskie) dodają łagodne jary i wąwozy, płynące potoki i strumyki, czyniąc to miejsce jeszcze bardziej urokliwym.

    • Dzień Dawcy Krwi
     • 14 CZERWCA - ŚWIATOWY DZIEŃ KRWIODAWCY

      W dniu 14 czerwca obchodzony jest na całym świecie dzień krwiodawcy. Tegoroczna kampania obchodzona jest pod hasłem - Oddawaj krew, oddawaj osocze, dziel się życiem, dziel się często.” Kampania ma na celu wskazać jaką rolę może odegrać pojedynczy człowiek przekazując cenny dar krwi lub osocza. Podkreśla również znaczenie regularnego oddawania krwi lub osocza w celu zapewnienia bezpiecznych i regularnych dostaw krwi i jej produktów . Ich dostępność bowiem w każdym momencie zapewnia pacjentom terminowe leczenie. W światowym Dniu Krwiodawcy uczniowie klasy III Liceum Ogólnokształcącego odwiedzili Stację Krwiodawstwa w szamotulskim szpitalu. Krwi nie można wyprodukować - jedyny sposób na jej pozyskanie to pobranie od dawcy. Dawca musi mieć ukończone 18 lat, być zdrowy. Jednorazowo oddaje się 450 ml krwi, w zamian otrzymuje posiłek regeneracyjny o wartości 4500 kcal (osiem, dziewię

   • ZAPRASZAMY NA SZKOLNY KANAŁ YOUTUBE

   •  

  • Organ prowadzący - Powiat Szamotulski

   • Powiat Szamotulski
  • Partnerzy

   • Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
   • ADM Szamotuły
   • Zamek Górków w Szamotułach
   • Polsko - Niemiecka Współpraca Młodzieży
   • Agro Profil
   • AFS Polska
   • Martin-Buber-Schule Gross-Gerau
   • Szkoła Średnia nr 62 we Lwowie
   • Fundacja Edukacji Prawnej Propublika
   • Wielkopolskie Stowarzyszenie Pamięci Armii Krajowej - koło w Szamotułach
   • Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
   • Narodowy Instytut Dziedzictwa
   • Wielkopolska Izba Rolnicza
  • Wyróżnienia

   • Szkoła Odkrywców Talentów
   • Wiarygodna szkoła
   • Szkoła Dialogu
   • Kind Overseas School of the Year
  •     

  • Librus Synergia
  •  

  •  

  •             

  • Godziny dzwonków

   Wtorek 18.06.2024
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • 1% DLA ZUZI

    

  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 1227223
  • Logowanie

  • Kontakty

   • Zespół Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica w Szamotułach, ul. Szczuczyńska 3
   • tel. (+48) 61-29-21-559
   • ul. Szczuczyńska 3
    64-500 Szamotuły
    Poland
   • Dyrektor: Arkadiusz Majer
   • Wicedyrektorzy: Ewa Peraj, Łukasz Janc
   • Kierownik szkolenia praktycznego: Anna Kaczmarek
   • NIP: 787-10-30-195
   • REGON: 000100078
   • Kontakt z administratorem strony: piotr.gotowy@poczta.onet.pl
    piotr.gotowy@zsnr2-szamotuly.pl
  • Logowanie