• fot. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Szamotuły    Tradycja, czy nowoczesność? Młodzież z szamotulskich szkół średnich pochyliła się nad tym pytaniem w ramach panelu dyskusyjnego, organizowanego przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Szamotuły. W debacie o książce - jej formach i przyszłości - wzięli udział uczniowie z "Rolnika"
   • Ogrom radości, ale i moc wzruszeń towarzyszyły uroczystości zakończenia roku szkolnego klas maturalnych. Wydarzenie, które odbyło się piątkowym popołudniem 26 kwietnia z pewnością na długo pozostanie w pamięci absolwentów, ich rodziców, wychowawców, nauczycieli oraz dyrekcji „Rolnika”. Wszak kolejny rozdział historii szkoły został zamknięty
   • Pięciu uczestników, ciekawe prace, sporo satysfakcji, radości jeszcze więcej! W ten sposób podsumować można konkurs graficzny organizowany przez bibliotekę szkolną, którego celem było stworzenie projektu tabliczki informującej o jednym z najważniejszych miejsc w "Rolniku"!
   • One Dublin 2024
   • W Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich chcielibyśmy Wam polecić książkę pt. Snowflake autorstwa Louise Nealson. Uczniowie naszej szkoły czytali ją w oryginale, dzięki współpracy z Ambasadą Irlandii w Polsce i udziałowi w projekcie organizowanym przez Dublin City Libraries i Dublin City of Literature „One Dublin One Book”.
   • W piątkowe przedpołudnie 12 kwietnia młodzież z klas III, IV i V spotkała się z przedstawicielami Okręgowej Inspekcji Pracy oraz Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach
   • Od 9 – 14 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Londynu.. Więcej informacji w aktualnościach.
    • Lekcja biologii w palmiarni
     • LEKCJA BIOLOGII W PALMIARNI

      Atmosferę pełną egzotyki w środku zimy zafundowała sobie klasa II technikum ochrony środowiska. Niecodzienną lekcję biologii przeprowadziła pani przewodnik, która w ciekawy i oryginalny sposób zorganizowała zajęcia w palmiarni.Poznawanie roślinności różnych stref klimatycznych globu zostało urozmaicone kulinarnymi atrakcjami. Młodzież miała okazję spróbować cukru palmowego, nasion kakaowca, mączki z baobaba ,dowiedzieć się z jakich części roślin pozyskuje się popularne przyprawy. Największa w Polsce palmiarnia ciągle zaskakuje zwiedzających. Uczestnicy lekcji mieli okazję zobaczyć uratowane z pożaru australijskie sagowce, okazałe paprocie drzewiaste, oraz pędy bambusa wybarwione w stylowe paski. Duże zainteresowanie wzbudzili także mieszkający w palmiarni przedstawiciele fauny.

    • Spotkanie szkoleniowe
     • DOMINATOR, KUGA, AVIRON I INNE

      Te tajemniczo brzmiące nazwy to odmiany rzepaku o których mieli okazję usłyszeć uczniowie klas III i IV Technikum Rolniczego. Dnia 7 lutego br. uczestniczyli oni w spotkaniu szkoleniowym, które prowadził p. dyrektor Sławomir Grzeszkowiak z firmy Napena. Tematyka spotkania obejmowała technologię uprawy rzepaku z ukierunkowaniem na dobór odmian. Wskazano ich charakterystyczne cechy ze względu na kierunek uprawy, obsadę roślin, warunki glebowe, klimatyczne, odporność na choroby, szkodniki oraz tworzenie struktury plonu. Poruszono też aspekt ekonomiczny uprawy rzepaku. Prowadzący szkolenie wiązał swą ogromną wiedzę teoretyczną z praktyką. Ponadto uczniowie otrzymali materiały dydaktyczne związane z ochroną roślin uprawnych.

    • Praktyki zagraniczne
     • O STAŻACH ZAWODOWYCH W NIEMCZECH W ROLNIKU

      Młodzież z różnych zakątków kraju wraz z opiekunami wzięła udział w seminarium podsumowującym program zagranicznych staży zawodowych w Niemczech, dedykowany uczniom polskich szkół rolniczych. Wydarzenie odbyło się w miniony wtorek 6 lutego w gościnnych progach Zespołu Szkół nr 2 w Szamotułach, którego uczniowie już od ponad 20 lat zdobywają doświadczenie zawodowe wyjeżdżając na staże do gospodarstw rolnych w Dolnej Saksonii.

      Projekt realizowany jest przez Towarzystwo Umiejętności Rolniczych w Poznaniu oraz Ośrodek Szkoleniowy Deula w Nienburgu we współpracy z Wielkopolską Izbą Rolniczą w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021 - 2027, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.

      Oprócz gospodarzy seminarium - dyrektora Arkadiusza Majera i wicedyrektor Ewy Peraj (pełniącej zarazem rolę koordynatorki staży w szamotulskim Rolniku), w spotkaniu

    • Akcja Bollwerk
     • O AKCJI BOLLWERK W MUZEUM – ZAMEK GÓRKÓW

      8 lutego w sali koncertowej Muzeum – Zamek Górków w Szamotułach Marcin Podemski z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu wygłosił wykład o akcji Bollwerk, która miała miejsce w nocy z 20 na 21 lutego 1942 r. W spotkaniu zorganizowanym przez szamotulskie koło WSPAK wzięli udział członkowie i sympatycy stowarzyszenia z kilku szamotulskich szkół: Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2, Zespołu Szkół nr 2 i Zespołu Szkół nr 3.

    • Szkolenia
     • SPOTKANIE SZKOLENIOWE Z PRZEDSTAWICIELAMI FIRM Z OTOCZENIA ROLNICTWA

      Przełom roku 2023/2024 został zaplanowany m. in. na spotkania z przedstawicielami firm z otoczenia rolnictwa. Oferta została skierowana dla uczniów z klas III i IV Technikum Rolniczego. Ta grupa miała możliwość pozyskać informacje od pracowników Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu, z siedzibą w Szamotułach i Obornikach. Pani Nina Bartol oraz pan Piotr Matusiak przedstawili zagadnienia dotyczące elementów rolnictwa precyzyjnego, wykorzystania dronów w praktyce rolniczej oraz aplikacji stosowanych w nowoczesnym rolnictwie. W bardzo ciekawy sposób przedstawiono zastosowanie w praktyce działania platformy doradczej e-Dwin. Zachęcono młodych ludzi aby korzystali z oferty tej platformy, która obejmuje: wirtualne gospodarstwo, dane agrometeorologiczne, raportowanie zagrożeń, śledzenie pochodzenia produktów. Uczniowie odbyli część praktyczną logując się na swoich telefonach k

    • Studniówka 2024
     • „CÓŻ TO BYŁA ZA STUDNIÓWKA…”

      Takim sformułowaniem najczęściej uczestnicy podsumowywali tegoroczny bal studniówkowy. 26 stycznia w Domu Przyjęć Wichrowe Wzgórze w Grzebienisku uczniowie klas maturalnych naszej szkoły rozpoczęli odliczanie 100 dni do matury. Podczas części oficjalnej dyrektor Arkadiusz Majer życzył wszystkim wspaniałej zabawy do samego rana. Nie zabrakło przemówień Starosty Powiatu Szamotulskiego p. Beaty Hanyżak, przewodniczącej Rady Rodziców Zespołu Szkół nr 2 p. Żakliny Koniecznej oraz współpracującego z naszą szkołą p. Wojciecha Kalinowskiego z Kaźmierza. Były podziękowania i kwiaty dla dyrekcji, wychowawców i pozostałych nauczycieli, rodziców oraz zaproszonych gości. Następnie nasi maturzyści zatańczyli pięknego poloneza otwierającego bal. Chociaż przed większością uczniów klasy czwartej liceum i piątych techników jeszcze trzy miesiące ciężkiej pracy, ten wieczór był przeznaczony na beztroską zab

    • Krew - dar życia
     • KREW - DAR ŻYCIA

      W dniach 13 i 15 grudnia uczniowie klasy IV TŻ i UG oraz V TŻ i UG / TR odwiedzili w ramach lekcji biologii Stację Krwiodawstwa w szamotulskim szpitalu. Krew to tkanka, której nie można wyprodukować - jedynym sposobem na jej pozyskanie – to zdrowy dawca. Wartość krwi doceniamy najczęściej dopiero w obliczu tragedii naszych bliskich lub gdy sami jej potrzebujemy. Oddanie krwi jest więc największym dowodem ludzkiej solidarności i miłości.

    • Skłodowska - Curie
     • KONKURS O MARII SKŁODOWSKIEJ - CURIE

      W ostatnim miesiącu roku kalendarzowego uczniowie Zespołu Szkół nr 2 wzięli udział w szkolnym konkursie ,,Życie i praca Maria Curie-Skłodowskiej”. Celem konkursu było upamiętnienie rocznicy urodzin polskiej uczonej, przybliżenie jej postaci i osiągnięć, zachęcenie uczniów do samodzielnego pogłębiania wiedzy, rozbudzanie ich zainteresowań naukami ścisłymi i promowanie wartości patriotycznych.

    • Szkoła wodorowa
     • SZKOŁA WODOROWA EDYCJA 2024

      Zespół Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica w Szamotułach został uczestnikiem drugiej edycji „Szkoły Wodorowej”, jest to inicjatywa Departamentu Gospodarki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. W ramach projektu realizowane będą m.in.: konferencje, warsztaty, konkursy, szkolenia, wyjazdy studyjne a uczestnicy otrzymają materiały edukacyjne o tematyce dotyczącej gospodarki wodorowej. Inauguracja tego projektu odbyła się, dnia 19.12.2024 r., w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. O znaczeniu i rozpowszechnianiu technologii wodorowej mówił Jacek Bogusławski Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Przewodniczący Wielkopolskiej Platformy Wodorowej. Na zakończenie spotkania Pan Marszałek Jacek Bogusławski, wręczał certyfikaty uczestnictwa w projekcie „ Szkoła Wodorowa”.

    • Warsztaty integracyjne
     • WARSZTATY INTEGRACYJNE

      Dnia 7.12.2023 r. uczniowie klasy 1HB z ogromną chęcią skorzystali z zaproszenia pracowników Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Integracja i Rehabilitacja w Szamotułach i razem z podopiecznymi ośrodka w przemiłej atmosferze wykrawali, wypiekali i dekorowali pierniki. Młodzież została ugoszczony słodkim poczęstunkiem. Wspólnie obejrzeli nagranie spektaklu, przygotowanego przez podopiecznych centrum z okazji mikołajek. Licealiści otrzymali upominki - magnesy w kształcie piernikowego ludka oraz zapakowane pierniki z integracyjnego wypieku. Cześć z nich młodzież pozostawiła w jadłodzielni dla osób potrzebujących.

    • Wyjazd do teatru
     • WYJAZD DO TEATRU

      Dnia 24 listopada 2023 r. klasa 1HB wybrała się wraz z opiekunkami do Teatru Nowego w Poznaniu na spektakl "Tak sobie w kosmosie pływam", który ukazuje portret współczesnych młodych ludzi. W wymowny sposób prezentuje ich problemy, trudne relacje z dorosłymi. Sztuka powstała na podstawie prawdziwych historii trojga bohaterów oraz anonimowej ankiety przeprowadzonej wśród siedmiuset nastolatków.

   • ZAPRASZAMY NA SZKOLNY KANAŁ YOUTUBE

   •  

  • Organ prowadzący - Powiat Szamotulski

   • Powiat Szamotulski
  • Partnerzy

   • Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
   • ADM Szamotuły
   • Zamek Górków w Szamotułach
   • Polsko - Niemiecka Współpraca Młodzieży
   • Agro Profil
   • AFS Polska
   • Martin-Buber-Schule Gross-Gerau
   • Szkoła Średnia nr 62 we Lwowie
   • Fundacja Edukacji Prawnej Propublika
   • Wielkopolskie Stowarzyszenie Pamięci Armii Krajowej - koło w Szamotułach
   • Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
   • Narodowy Instytut Dziedzictwa
   • Wielkopolska Izba Rolnicza
  • Wyróżnienia

   • Szkoła Odkrywców Talentów
   • Wiarygodna szkoła
   • Szkoła Dialogu
   • Kind Overseas School of the Year
  •     

  • Librus Synergia
  •  

  •  

  •             

  • Godziny dzwonków

   Wtorek 18.06.2024
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • 1% DLA ZUZI

    

  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 1227226
  • Logowanie

  • Kontakty

   • Zespół Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica w Szamotułach, ul. Szczuczyńska 3
   • tel. (+48) 61-29-21-559
   • ul. Szczuczyńska 3
    64-500 Szamotuły
    Poland
   • Dyrektor: Arkadiusz Majer
   • Wicedyrektorzy: Ewa Peraj, Łukasz Janc
   • Kierownik szkolenia praktycznego: Anna Kaczmarek
   • NIP: 787-10-30-195
   • REGON: 000100078
   • Kontakt z administratorem strony: piotr.gotowy@poczta.onet.pl
    piotr.gotowy@zsnr2-szamotuly.pl
  • Logowanie