• UCZCILI PAMIĘĆ GENERAŁA STANISŁAWA MACZKA
     • UCZCILI PAMIĘĆ GENERAŁA STANISŁAWA MACZKA

     • Delegacja członków Wielkopolskiego Stowarzyszenia Pamięci Armii Krajowej – koło w Szamotułach, w skład której weszli uczniowie naszej szkoły, upamiętnili 76 rocznicę wyzwolenia belgijskiego miasta Tielt przez Dywizję Pancerną gen. Stanisława Maczka. Ze względu na sytuację epidemiczną w skromnych uroczystościach wzięli udział Burmistrz Szamotuł Włodzimierz Kaczmarek, Starosta Powiatu Szamotulskiego Beata Hanyżak, poczet sztandarowy szamotulskiej Straży Miejskiej, przedstawiciele Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych oraz Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej „Orzeł”.

      Piotr Gotowy

    • 81. ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ
     • 81. ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

     • 1 września minęła 81 rocznica wybuchu II wojny światowej. Jak co roku przedstawiciele władz samorządowych – Starosta Szamotulski Beata Hanyżak oraz Burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły Włodzimierz Kaczmarek złożyli kwiaty pod pomnikami ofiar i tablicami pamięci bohaterów. W uroczystościach brali udział również przedstawiciele lokalnych środowisk kombatanckich i społecznych. Była wśród nich delegacja Wielkopolskiego Stowarzyszenia Pamięci Armii Krajowej – koło w Szamotułach na czele z opiekunem p. Piotrem Gotowym i nowym prezesem koła, uczniem klasy drugiej liceum Dominikiem Dodolskim.

      Zdjęcia: Powiat Szamotulski, Piotr Gotowy

    • PIERWSZY DZWONEK W NOWYM ROKU SZKOLNYM
     • PIERWSZY DZWONEK W NOWYM ROKU SZKOLNYM

     • We wtorek, 1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2020/2021. Z powodu pandemii uczniowie poszczególnych klas mogli się spotkać z dyrekcją i nauczycielami w czterech odsłonach. W pierwszej z nich uczestniczyli uczęszczający do klas II i III liceum, w następnej klas II technikum, później najstarsi z klas III i IV technikum. O godz. 11.00 oficjalnie rozpoczęli naukę w naszej szkole uczniowie klas pierwszych liceum, technikum i szkoły branżowej. Ze względu na pandemię koronawirusa nie było uroczystej akademii czy występów artystycznych. Dyrektor szkoły Zygmunt Sługocki wspomniał o zasadach reżimu sanitarnego, który będzie obowiązywał od nowego roku szkolnego. Jednocześnie życzył wszystkim, aby jak najszybciej szkoły wróciły do normalnego działania. Podczas pierwszych trzech odsłon spotkań dyr. Z. Sługocki w imieniu Starosty Powiatu Szamotulskiego Beaty Hanyżak wręczył stypendia dla najlepszych uczniów z liceum i technikum. Na zakończenie uczniowie ze wszystkich klas mieli okazję spotkać się z wychowawcami.

      Piotr Gotowy

      Fot. Bartosz Świst, Piotr Gotowy

    • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021
     • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

     • We wtorek, 1 września, odbędzie się inauguracja nowego roku szkolnego. Spotkania odbędą się na boisku szkolnym, w razie niepogody na sali gimnastycznej. Bardzo prosimy wszystkich o zachowanie odpowiedniego reżimu sanitarnego t.j. założenie maseczek oraz dezynfekcję rąk przy wjeściu do szkoły. Plan przebiegu rozpoczęcia nowego roku szkolnego wygląda dla poszczególnych klas następująco.

      8:00 - klasy II i III Liceum

      9:00 - klasy II technikum

      10:00 - klasy III i IV technikum

      11:00 - wszystkie klasy pierwsze liceum, technikum i szkoły branżowej

      Rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla szkół zaocznych odbędzie się w sobotę 5 września o godz. 8:00. Następnie słuchacze wszystkich semestrów udają się na zajęcia do wyznaczonych sal. Informujemy, że są jeszcze wolne miejsca w liceum ogólnokształcącym dla dorosłych.

      Wszelkie regulaminy i zasady pracy szkoły w czasie pandemii zostaną podane na początku roku szkolnego.

    • SETNA ROCZNICA BITWY WARSZAWSKIEJ
     • SETNA ROCZNICA BITWY WARSZAWSKIEJ

     •       W sobotę, 15 sierpnia, w Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Święto Wojska Polskiego przedstawiciele Wielkopolskiego Stowarzyszenia Pamięci Armii Krajowej - koło w Szamotułach oraz Szamotulskiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych "Orzeł" wzięli udział w uroczystościach w Cerekwicy (gm. Rokietnica).

              Członkami obu stowarzyszeń są uczniowie i absolwenci naszej szkoły. Na urocztościach były obecne dwie absolwentki liceum - Katarzyna Okraska i Zofia Kruszona. O godz. 11.00 w kościele parafialnym rozpoczęła się Msza Święta w intencji Ojczyzny z okazji setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej celebrowana przez ks. Andrzeja Magdziarza, który jest absolwentem szamotulskiego "Rolnika". Następnie uczestnicy nabożeństwa udali się na stary cmentarz w Cerekwicy na którym złożono wiązanki kwiatów i zapalono znicze na grobie żołnierza Armii gen. Józefa Hallera, uczestnika wojny polsko - bolszewickiej Stanisława Rogalskiego pochodzącego z miejscowej parafii. Należy wspomnieć, że w uroczystościach brał udział przedstawiciel bliskiej rodziny ks. Ignacego Skorupki, duchownego poległego podczas bitwy warszawskiej.

      Piotr Gotowy

      (Fot. Anna Okraska)

    • PAMIĘTAMY O POWSTAŃCACH WARSZAWSKICH
     • PAMIĘTAMY O POWSTAŃCACH WARSZAWSKICH

     •       Coroczną tradycją w Szamotułach staje się upamiętnienie wybuchu Powstania Warszawskiego. W uroczystościach wzięli udział uczniowie i absolwenci naszej szkoły - tegoroczna maturzystka Katarzyna Okraska - prezes szamotulskiego koła WSPAK do końca sierpnia tego roku oraz Dominik Dodolski, który od nowego roku szkolnego będzie pełnił funkcję prezesa koła.

            W sobotę, 1 sierpnia, delegacje Wielkopolskiego Stowarzyszenia Pamięci Armii Krajowej koło w Szamotułach oraz Szamotulskiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych „Orzeł” zebrały się na szamotulskiej nekropolii. Dokładnie o godz. W, czyli 17.00, kiedy to 76 lat temu wybuchło powstanie w Warszawie, uczcili minutą ciszy pamięć o powstańcach. Następnie zapalone zostały znicze na grobie Leona Michalskiego - Szamotulanina, który czynnie uczestniczył w walkach powstańczych w sierpniu i wrześniu 1944 r. W uroczystościach brali udział przedstawiciele rodziny powstańca – córka oraz zięć. Znicze zostały złożone również na grobach ppłk Maksymiliana Ciężkiego, żołnierzy Armii Krajowej pochowanych na szamotulskim cmentarzu oraz pod Głazem Pamięci przy Bazylice.

     • WAKACYJNE ŻYCZENIA

     • Wszystkim uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły życzymy wspaniałych wakacji z niesamowitymi podróżami i inspirującymi spotkaniami. Słonecznego, miłego i bezpiecznego wypoczynku życzy

                                                                                   Dyrekcja Zespołu Szkół nr 2 w Szamotułach

    • NASZE UCZENNICE W FINALE KONKURSU WIEDZY O MARSZAŁKU PIŁSUDSKIM
     • NASZE UCZENNICE W FINALE KONKURSU WIEDZY O MARSZAŁKU PIŁSUDSKIM

     •       Od kilku lat nasi uczniowie biorą udział w konkursie organizowanym przez Wielkopolski Związek Oficerów Rezerwy RP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. W tym roku odbyła się ósma edycja tych zmagań, które współorganizowała Szkoła Podstawowa nr 18 w Poznaniu oraz Towarzystwo Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej.

            Patronat honorowy nad konkursem objął Wojewoda Wielkopolski. Konkurs składał się z dwóch etapów: szkolnego i finału wojewódzkiego. Podczas etapu szkolnego w którym wzięły udział 83 zespoły z całej Wielkopolski do zmagań z pytaniami dotyczącymi życiorysu Józefa Piłsudskiego i Bitwy Warszawskiej przystąpiły reprezentantki naszej szkoły: Natalia Peksa i Sandra Dębowska. 9 marca zmierzyły się z testem on-line zawierającym 20 pytań. Po ogłoszeniu wyników okazało się, że awansowały do finału wojewódzkiego, który miał się odbyć w Poznaniu 19 marca. Ze względu na zagrożenie epidemiczne finał ten został odwołany. Organizatorzy konkursu podjęli jednak decyzję o zorganizowaniu finału on-line, w którym najlepsze drużyny zmierzyły się z 25 bardzo wyszukanymi pytaniami związanymi z osobą Marszałka Piłsudskiego. 22 czerwca licealistki z naszej szkoły zajęły w finale konkursu 9 miejsce.

                                                                                                                                                       Piotr Gotowy

    • FORUM DIALOGU
     • FORUM DIALOGU

     • Otrzymaliśmy dzisiaj szczególną przesyłkę, zawierającą podziękowania za kontynuowanie działań podjętych przed kilkoma laty w ramach programu „Szkoła Dialogu”.  Program, realizowany przez organizację Forum Dialogu, ma na celu poszerzanie wiedzy młodzieży na temat wielowiekowej obecności Żydów w Polsce oraz ich wkładu w rozwój społeczny, kulturalny i gospodarczy naszego kraju. Wicemarszałek Senatu Rzeczypospolitej Polskiej Bogdan Borusewicz wystosował do dyrektora Zygmunta Sługockiego list gratulacyjny, w którym złożył wyrazy uznania dla całej społeczności szkolnej za zaangażowanie w budowanie dialogu polsko-żydowskiego.

     • #GASZYN CHALLENGE W ROLNIKU

     • Dziękujemy za nominację od Zespołu Szkół nr 1 w Szamotułach.

      Wyzwanie podjęli i pompowali dla Sandry: Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie naszej szkoły.

      Do dalszej akcji nominujemy:

      - Zespół Szkół im. J. Brzechwy w Szamotułach,

      - Szkołę Podstawową im. A. Fiedlera w Przyborowie,

      - Szkołę Podstawową nr 3 im. A. Mickiewicza w Szamotułach.

      Wszystkich uczestników akcji i nie tylko zachęcamy do zasilenia skarbonki na zakup leku dla Sandry: https://www.siepomaga.pl/sandra

    • GASZYN CHALLENGE
     • GASZYN CHALLENGE

     • Zapraszamy wszystkich nauczycieli i uczniów, również tegorocznych maturzystów, do wzięcia udziału w akcji Gaszyn Challenge - Pompujemy dla Sandry. Każda nominowana instytucja może nagrać film na którym uczestnicy wykonują 10 pompek bądź przysiadów a następnie nominują trzy kolejne instytucje aby zrobiły to samo. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych 18 czerwca (czwartek) na godz. 14:30 na szkolne boisko w stroju umożliwiającym wykonanie zadania. Wszystkich uczestników gorąco zachęcamy do zasilenia skarbonki na zakup najdroższego leku świata dla Sandry: https://www.siepomaga.pl/sandra

  • Kontakty

   • Zespół Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica w Szamotułach, ul. Szczuczyńska 3
   • zsnr2szamotuly@onet.pl
   • tel. (+48) 61-29-21-559
   • ul. Szczuczyńska 3 64-500 Szamotuły
   • Dyrektor: Zygmunt Sługocki
   • Wicedyrektorzy: Ewa Peraj, Arkadiusz Majer
   • Kierownik szkolenia praktycznego: Anna Kaczmarek
   • NIP: 787-10-30-195
   • REGON: 000100078
   • Kontakt z administratorem strony: piotr.gotowy@poczta.onet.pl
  • Logowanie