• Wybory do SU
     • WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

     •   W środę 12 października 2022 r. odbyły się demokratyczne wybory zarządu Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół Nr 2 w Szamotułach. Dla całej społeczności szkolnej jest to bardzo ważne wydarzenie, w którym uczniowie świadomie dokonują wyboru swoich przedstawicieli. Wybory SU poprzedziła kampania. Kandydaci przygotowali plakaty wyborcze, w których umieścili swoje pomysły, propozycje, a także konkretne działania dotyczące samorządności i praworządności wśród uczniowskiej społeczności. Przed oddaniem głosu , Uczniowie szkoły mieli okazję wysłuchać wystąpień kandydatów oraz zadać im pytania.  Po wystąpieniach nastąpiło głosowanie.

       

      Miło nam przekazać , iż nowymi Reprezentantami naszej szkoły zostali:

       

                          PRZEWODNICZĄCY SU – JAKUB SZARATA,         KLASA 2KR

      ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEGO SU – KAMILA DERAK,     KLASA 1G

                                                  SKARBNIK SU- JUSTYNA NAZIM,     KLASA 4KTP

       

      Nowo wybranym władzom SU gratulujemy oraz życzymy owocnej pracy na rzecz szkoły oraz jej społeczności.

          Jednocześnie serdecznie dziękujemy ustępującym ze stanowiska Monice Baszuk i Małgorzacie Wargule z klasy 4KTp  za  zaangażowanie w różne działalności szkolne, kreatywność i pracę na rzecz społeczności uczniowskiej w czasie swojej kadencji.

       

      Samorząd Uczniowski wraz z Opiekunami

    • Thermomix
     • THERMOMIX

     • W miniony czwartek , w naszej szkole już po raz trzeci odbyły się warsztaty z obsługi nowoczesnych, wielofunkcyjnych urządzeń gastronomicznych firmy Thermomix.

      Uczestnikami szkolenia byli Uczniowie klasy 1GT o profilu zawodowym Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych. Zajęcia prowadziła blogerka kulinarna, przedstawicielka firmy oraz jednocześnie absolwentka naszej szkoły- pani Daria Diering-Kurdyk.

      Podczas zajęć Uczniowie z zapałem przygotowywali rozmaite soki, koktajle, rogaliki, chałki , gulasze i inne dania.

      Zwieńczeniem pracy Młodzieży była degustacja wykonanych potraw i napojów

      J.Zawieja

      Fot. M.Rosada

    • Dzień Edukacji Narodowej
     • GALA ROZDANIA OSKARÓW W ROLNIKU, CZYLI WSPÓLNE ŚWIĘTOWANIE DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

     • Tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej z pewnością na długo pozostaną w pamięci całej społeczności szkolnej. 13 października w budynku naszej szkoły odbyła się Gala Rozdania Oscarów!

      Uczennice i uczniowie klasy 1GT i 1K do tematu podeszli niebanalnie, zapraszając swoich nauczycieli oraz nauczycielki na... czerwony dywan! Wzorem najważniejszego wydarzenia świata wielkiego filmu, postanowili przyznać swoje własne Oscary. Kapituła konkursu, w skład której weszła młodzież, stanęła jednak przed niełatwym zadaniem, któremu jednakże sprostała.

      Uczennice i uczniowie niczym gwiazdy dużego ekranu, budowali napięcie wyciągając z kopert kartki z nazwiskami zwycięzców poszczególnych nominacji.

      W kategorii "Skarbnica Wiedzy" zwyciężyła Katarzyna Jakubowska, która otrzymała również zaszczytny tytuł "Szkolnej Matki". Oscara dla "Mistrza Elegancji" odebrał Bartosz Korpik, a tytuł "Dowcipnisia Roku" przyznano Bartoszowi Świstowi. "Mistrzynią Prędkości Dyktowania" została Katarzyna Zielewicz, "Szkolnym Mafioso" - Marlena Grenda, zaś dyrektor Arkadiusz Majer odebrał Oscara dla "Najlepiej Uczesanego Nauczyciela". "Luzakiem Roku" okrzyknięto Piotra Sołtysiaka, Anna Kustoń otrzymała statuetkę w kategorii "Podróżniczka Roku", a oscarowym "Szkolnym Chodziarzem" został Zdzisław Kostrzyński.

      Wszystkim wyróżnionym osobom wręczono nie tylko pomysłowe statuetki, ale i dyplomy przygotowane przez SU potwierdzające zaszczytne tytuły. Zdobywcy oraz zdobywczynie Oscarów stanęli na czerwonym dywanie, pozowali do zdjęć na tle pięknie zaaranżowanej dekoracji i odbierali gratulacje od Uczniów.

       Podczas uroczystości Katedra Wychowania Fizycznego wyróżniła i pogratulowała Uczniom , którzy z ogromnym zaangażowaniem reprezentują naszą szkołę podczas zawodów i imprez sportowych, odnosząc przy tym niemałe sukcesy.

      Szczególne życzenia złożył również Pan Dyrektor Arkadiusz Majer oraz Przewodnicząca Rady Rodziców - pani Żaklin Konieczna.

    • Wycieczka do Krakowa
     • POZNAJ POLSKĘ – UCZNIOWIE TECHNIKUM W KRAKOWIE

     • W dniach 10-12 października 2022 r. uczniowie klas 4 GRp, 4G, 4R i 4 GT uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Wyjazd odbył się w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”.

      W pierwszym dniu naszego pobytu w Małopolsce udaliśmy się do Ojcowskiego Parku Narodowego. Pogoda dopisywała podczas zwiedzania zamku na Pieskowej Skale oraz robienia zdjęć przy słynnej maczudze Herkulesa. Następnie przejechaliśmy przez malowniczą dolinę Prądnika do Ojcowa. Dodatkowym punktem programu było odwiedzenie opactwa benedyktynów w Tyńcu z którego rozpościerał się piękny widok na Wisłę. Następnie udaliśmy się do Wieliczki aby się zakwaterować.

      Drugi dzień był przeznaczony na zwiedzanie grodu Kraka. Rozpoczęliśmy od Kazimierza, czyli żydowskiej dzielnicy Krakowa. Następnie wraz z przewodnikiem udaliśmy się do kościoła na Skałce, czyli Bazyliki św. Michała Archanioła i św. Stanisława Biskupa. Stamtąd blisko było już na Wawel do którego przed wejściem przywitał na smok. Był więc czas na podziwianie Zamku Królewskiego oraz bazyliki archikatedralnej. Nieco później udaliśmy się do kościoła franciszkanów w którym urzekły nas bogato zdobione wnętrza. Następnie przechodząc obok słynnego okna papieskiego przy ul. Franciszkańskiej i budynków Uniwersytetu Jagiellońskiego doszliśmy do Rynku Starego Miasta. Tam podziwialiśmy Sukiennice, kościół Mariacki czy Bramę Floriańską. Jednym z punktów naszej wycieczki był Kopiec Kościuszki. Wieczorem udaliśmy się pociągiem do największej w Polsce Galerii Krakowskiej.

      Trzeci i ostatni dzień wycieczki upłynął pod znakiem zwiedzania kopalni soli w Wieliczce. Największe wrażenie zrobiła na nas podziemna kaplica św. Kingi. Po wyjechaniu na powierzchnię udaliśmy się do autokaru w drogę powrotną do Szamotuł. W bardzo dobrych humorach snuliśmy plany kolejnej eskapady w ciekawe miejsca naszego kraju.

       

      Aleksandra Sadek

      Ewelina Otulakowska

      Piotr Gotowy

    • WIR
     • POROZUMIENIE O WSPÓŁPRACY Z WIELKOPOLSKĄ Z WIELKOPOLSKĄ IZBĄ ROLNICZĄ

     • Dnia 6.10.2022 r. odbyło się spotkanie mające na celu aktywizacje porozumienia o współpracy zawartego pomiędzy Wielkopolską Izbą Rolniczą a Zespołem Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica w Szamotułach.

       

      Z ramienia szkoły w spotkaniu udział wzięli Arkadiusz Majer Dyrektor, Łukasz Janc Wicedyrektor oraz Anna Kaczmarek Kierownik szkolenia praktycznego. Radę Powiatową WIR w Szamotułach reprezentował Maciej Frąckowiak, Delegat na WZ, który jest absolwentem naszej szkoły.

       

      Podczas spotkania omówione zostały zagadnienia dzięki którym WIR mogła by wesprzeć edukację i rozwój młodego pokolenia rolniczego oraz samej szkoły. Główne tematy jakie zostały poruszone dotyczyły:

      • uczestnictwa uczniów kierunków rolniczych w posiedzeniu Rady Powiatowej WIR w Szamotułach wraz ze zwiedzaniem biogazowi Rolniczo - Sadowniczego Gospodarstwa Doświadczalnego Przybroda.
      • organizacji szkolenia dla uczniów kierunków rolniczych w tematyce działań wdrażanych w ramach  Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 przyczyniających się do ochrony różnorodności biologicznej oraz korzyści z ich realizacji, zarówno dla rolników, jak i środowiska oraz korzyści ze stosowania prośrodowiskowych systemów produkcji rolnej.
      • zorganizowania akcji wymiany osłon WOM na terenie szkoły.
      • zorganizowania dla uczniów szkolenia podstawowego z zakresu stosowania środków ochrony roślin na preferencyjnych warunkach.
      • organizacji dnia prelekcyjnego dla uczniów z instytucjami działającymi w otoczeniu rolnictwa.
      • pomocy w organizacji spotkań w Gospodarstwach Demonstracyjnych Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

      Składamy serdeczne podziękowania dla Dyrekcji za entuzjastyczne przyjęcie wyżej wymienionych propozycji, dzięki czemu pełni energii ruszamy do realizacji nakreślonych celów dla dobra Szkoły i uczniów. Mamy nadzieję, że nawiązana współpraca pozwoli na rozszerzenie praktycznej i merytorycznej wiedzy na temat rolnictwa uczniów kształcących się na kierunkach rolniczych.

       

      Maciej Frąckowiak – przedstawiciel rady powiatowej WIR, absolwent Zespołu Szkół nr 2 w Szamotułach

    • X Samsung Półmaraton
     • NASI WOLONTARIUSZE PODCZAS X PÓŁMARATONU SAMSUNGA

     • 9 października 2022 r., po kilkuletniej przerwie odbył się Półmaraton Samsunga pod patronatem Starosty Powiatu Szamotulskiego. Jak zawsze podczas tej imprezy nasi uczniowie byli wolontariuszami na trasie biegu i podczas obsługi gastronomicznej dla zawodników.

    • Absolwenci UMP
     • ABSOLWENCI UNIWERSYTETU MŁODYCH PRZYRODNIKÓW

     • 28 września klasa II GO odebrała z rąk pani prof. UPP dr hab. Agnieszki Baer-Nawrockiej  prodziekan Wydziału Ekonomicznego dyplomy ukończenia Uniwersytetu Młodych Przyrodników.

      Przez cały poprzedni rok szkolny młodzież uczestniczyła w zajęciach zorganizowanych przez Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.Pandemia spowodowała, że wykorzystano zdalne formy przekazywania wiedzy w formie wykładów , a po powrocie do szkoły wznowiono warsztaty na uczelni.

      Młodzież miała okazję poznać uniwersytet i jego pracowników. Przekazana wiedza dotyczyła bardzo aktualnych problemów związanych z zagospodarowaniem zasobów, ochroną środowiska, ekologią, Podejmowane przez wykładowców zagadnienia ekonomiczne,prawne , filozoficzne i psychologiczne wzbudzały także duże zainteresowanie skłaniając do  ciekawych dyskusji i refleksji.

      Podczas miłej uroczystości zakończenia współpracy pani dr Magdalena Jaworska stwierdziła,że młodzież z "Rolnika" zaiponowała organizatorom projektu dużym zaangażowaniem  i twórczym podejściem do realizacji zadań, oraz wzbudziła wiele sympatii.

      Cieszymy się, że  uczniowie z naszej szkoły mieli  okazję do uczestniczenia w tak oryginalnym i inspirującym zadaniu jak Ekonomia dla Młodych Przyrodników.

       

       

      Renata Bednarczyk, Katarzyna Zielewicz

    • Podsumowanie projektu UMP
     • PODSUMOWANIE PROJEKTU „TRZECIA MISJA UNIWERSYTETU PRZYRODNICZEGO W POZNANIU”

     • W dniu 12.09.2022r. odbyły się warsztaty i wykłady stacjonarne „ Ekonomia dla Młodych Przyrodników”.

      Celem przesłania było rozwinięcie i przybliżenie młodzieży z klasy 2 GO tematyki z zakresu:

      „ Świat- głód i niedożywienie czy nadkonsumpcja?” wykład prowadzony był przez

       panią prof. UPP dr hab. Lucynę Przezbórską- Sikorską.

      „ Żywność ekologiczna” wykładowcą była pani dr Joanna Smoluk- Sikorska.

      „ Przyszłość rynku pracy” warsztaty zaplanowane przez panią Annę Wielicką- Regulską.

      „ Budżet gospodarstwa domowego” warsztaty organizowane przez panią Alinę Nowotarską.

       Cudownym zwieńczeniem spotkania na Uniwersytecie Przyrodniczym była gra „ Ekonomiczny fair play- podchody ekonomiczne” zaplanowane przez państwa dr M. Dolatę, dr M. Jaworską, dr M. Malinowskiego, dr A. Wasiutę oraz prof. UPP dr hab. B. Hadryjańską.

      Uczniowie mieli możliwość wykazać się wiedzą i umiejętnościami zdobytymi na wykładach i warsztatach oraz zwiedzić przepiękny kampus uniwersytecki.

       

      Katarzyna Zielewicz

      Renata Bednarczyk

      Aleksandra Sadek

    • Edukacja prawna młodzieży
     • EDUKACJA PRAWNA MŁODZIEŻY

     • W ramach Programu Edukacji Prawnej Młodzieży - realizowanego we współpracy z Sądem Rejonowym w Szamotułach - uczennice i uczniowie klasy 3HBp wraz z nauczycielami uczestniczyli w miniony piątek (w charakterze publiczności) w toczących się przed tutejszym sądem rozprawach karnych. Rozprawa to najważniejsza część postępowania sądowego, podczas której przeprowadza się dowody, służące ustaleniu, czy zaistniał czyn zabroniony w postaci przestępstwa. Sędzia Betina Kele - Bajerska zaznajomiła młodych ludzi z salą rozpraw oraz przebiegiem postępowania sądowego. Odpowiedziała również na pytania - żywo zainteresowanej tematyką prawną - młodzieży, które pojawiły się w związku z wizytą w sądzie oraz obserwowanymi rozprawami. Bardzo dziękujemy.

      Klaudia Tomaszak-Ślipka

      Anna Kustoń

      Piotr Gotowy

    • Polagra 2022
     • WYCIECZKA NA MIĘDZYNARODOWE TARGI PRZEMYSŁU SPOŻYWCZEGO "POLAGRA 2022"

     • POLAGRA to miejsce prezentacji produktów odpowiadających potrzebom konsumentów, nowych technologii pozwalających utrzymać najwyższe standardy bezpieczeństwa w produkcji żywności, a także rozwiązań, które usprawniają prace obiektów gastronomicznych i noclegowych. Najważniejszy jest smak wokół którego budowane są nowe relacje warunkujące rozwój branży i promocję polskiej żywności zagranicą. W tym wydarzeniu wzięli udział uczniowie z klas Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz Technikum Technologii Żywności. Młodzież uczestniczyła w pokazach kulinarnych, mogła zapoznać się z nowoczesnymi urządzaniami z branży spożywczej, gastronomicznej i opakowalnictwa TAROPAK 2022. Uczniowie również gościli na Targach " Smaki Regionów" to najsmaczniejsze targi w Polsce. Uczniowie wrócili bogatsi w wiedzę, doświadczenia ale przede wszystkim smak. Wyjątkowe wydarzenie dla osób, które odżywiają się zdrowo i cenią produkty od lokalnych dostawców. Na targach SMAKI REGIONÓW można było znaleźć ekologiczną, certyfikowaną żywność z całej Polski. To unikalny moment na poznanie wszystkich regionalnych potraw i produktów, stanowiących dziedzictwo kulinarne, które są przygotowywane według dawnych receptur.

      Fot Małgorzata Rosada

    • 83. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego
     • 83. ROCZNICA POWSTANIA POLSKIEGO PAŃSTWA PODZIEMNEGO

     • Osiemdziesiąt trzy lata temu, 27 września 1939 roku została powołana Służba Zwycięstwu Polski. W listopadzie tego samego roku została przekształcona w Związek Walki Zbrojnej, a w lutym 1942 roku – w Armię Krajową. We wtorek, 27 września przed pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego w Poznaniu członkowie szamotulskiego koła WSPAK brali udział w uroczystościach upamiętniających tę rocznicę.

      Początkiem tegorocznych obchodów upamiętniających powstanie Polskiego Państwa Podziemnego była msza święta w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela przy ul. Fredry. Po niej poczty sztandarowe i delegacje przeszły w stronę zbiegu ul. Wieniawskiego i alei Niepodległości, przed pomnik Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej. Na miejscu zgromadziło się wiele osób na czele z zasłużonymi kombatantami z AK i innych organizacji walczących w podziemiu podczas II wojny światowej. Wśród nich byli m.in. płk Jan Górski czy kpt Maria Krzyżańska, którzy w poprzednich latach spotykali się z młodzieżą nalężącą do szamotulskiego koła WSPAK. Część oficjalna rozpoczęła się podniesieniem flagi i odegraniem hymnu. Następnie do zgromadzonych gości przemówił marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak oraz naczelnik Oddziałowego Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu dr Rafał Kościański. Po modlitwie za poległych i pomordowanych w obozach koncentracyjnych, odczytany został Apel Pamięci. Salwą honorową został oddany hołd wszystkim bohaterom Polskiego Państwa Podziemnego. Na zakończenie uroczystości pod pomnikiem przedstawiciele polskiego parlamentu, władz regionalnych i lokalnych, politycy oraz delegacje różnych środowisk i stowarzyszeń złożyli wieńce i kwiaty. Muzeum – Zamek Górków i Szamotulskie koło WSPAK reprezentowali uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Szamotułach, prezes koła – Dominik Dodolski z klasy 4 HBp, wiceprezesi – Justyna Nazim z 4 KTp i Jakub Szarata z 2 KR wraz z opiekunem koła – Piotrem Gotowym.

      W tym roku podczas uroczystości z okazji 83 rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego wspominaliśmy postać Ireny Bobowska. Bohaterka sprzed lat urodziła się 3 września 1920 roku w Poznaniu. W wieku dwóch lat przeszła chorobę Heinego-Medina, w następstwie której poruszała się na wózku inwalidzkim. Pomimo przeciwności losu była osobą niezwykle aktywną i pogodną, bezgranicznie zaangażowaną w konspiracyjną służbę Ojczyźnie, dla której bez wahania oddała własne życie. W 1939 roku, jako 19-latka wstąpiła do Poznańskiej Organizacji Zbrojnej, która następnie zmieniła nazwę na Wojskową Organizacje Ziem Zachodnich. Jej organem prasowym stała się tworzona z inicjatywy Bobowskiej od października 1939 roku podziemna gazetka „Pobudka“. Bobowska została zaprzysiężona w lutym 1940 roku i otrzymała pseudonim konspiracyjny „Wydra“. Zajmowała się redagowaniem gazetki, jej powielaniem oraz kolportażem. Materiały do tekstów pochodziły z nasłuchu radiowego zagranicznych stacji. Niestety, wiosną 1940 roku działalność gazetki została zdekonspirowana przez gestapo. 20 czerwca 1940 roku aresztowano działaczy „Pobudki”. lrenę osadzono najpierw w Domu Żołnierza - siedzibie gestapo, potem w Forcie VII - obozie przejściowym gestapo, a następnie w więzieniu we Wronkach, gdzie panowały wyjątkowo trudne warunki. 22 kwietnia 1941 roku przewieziono ją do więzienia w Berlinie-Moabicie. Ten trudny czas nie złamał ducha Ireny. Sposobem na przetrwanie okazała się m.in. ucieczka w świat poezji. 12 sierpnia 1942 roku odbyła się rozprawa przeciwko Irenie Bobowskiej i jej współpracownikom z redakcji „Pobudki“. Wyrok wykonano 26 września 1942 roku w więzieniu Berlin-Plotzensee przez zgilotynowanie. lrena w chwili śmierci miała zaledwie 22 lata. Umarła wierna swoim przekonaniom i wartościom, z nadzieją, że jeszcze nadejdzie lepszy i spokojny czas. Zostawiła przepiękne i wzruszające wiersze, które dawały innym silę i otuchę.

       

      Piotr Gotowy – opiekun szamotulskiego koła WSPAK

    • Agro Show Bednary 2022
     • AGRO SHOW BEDNARY 2022

     • Tysiące wystawców, dziesiątki tysięcy zwiedzających, ogrom nowości na rynku rolniczym i rozwiązań technologicznych, które mogą zrewolucjonizować rynek producentów rolnych w Polsce – to Agro Show Bednary 2022. Po raz kolejny w tej niewielkiej wsi nieopodal Pobiedzisk odbywają się największe targi rolnicze w Europie. Na terenie byłego lotniska swoje produkty i usługi dedykowane rolnictwu prezentowały firmy z całej Europy a nawet i świata. Wśród zwiedzających targi byli uczniowie ze wszystkich klas Technikum Rolniczego w naszej szkole.

       

      Fot. Piotr Gotowy

    • Chojno
     • WYCIECZKI INTEGRACYJNE DO CHOJNA

     • 21 i 22 września klasy 1 G, 1 K, 1 GT i 1 Br uczestniczyły w wycieczkach integracyjnych do Gościńca „Europa” w Chojnie. Rozpoczęło się od gier i zabaw ruchowych na świeżym powietrzu a pogoda w ciągu tych dwóch dni dopisywała. Można było skorzystać m.in. z żyroskopu, cymbergaju, piłkarzyków, ze ściany wspinaczkowej, pograć w siatkówkę i koszykówkę. Właściciel gościńca p. Maciej Białkowski przypomniał nam najważniejsze informacje związane z udzielaniem pierwszej pomocy. Następnie zjedliśmy pyszne kiełbaski z ogniska. Na zakończenie naszych wojaży integracyjnych odbyły się podchody w kierunku jeziora i z powrotem. Wszyscy w bardzo dobrych humorach wróciliśmy do Szamotuł.

      Fot. Joanna Zawieja, Małgorzata Hoffmann- Nowak, Piotr Gotowy

    • Talenciaki
     • AKCJA LIDLA TALENCIAKI

     • „SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW”.

      Nasza Szkoła bierze udział w Akcji „SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW”.

      Akcja polega na zbieraniu Talenciaków. Talenciaki wydawane są w sklepach LIDL.

      Co zrobić, aby otrzymać Talenciaka?

      • Zrób zakupy za minimum 50 zł (w tym przynajmniej 1 owoc lub 1 warzywo).
      • Przy kasie odbierz kupon – Talenciaka.
      • Przekaż Talenciaka do sekretariatu naszej szkoły.
      • Możesz też sam zeskanować kod QR z Talenciaka lub wpisać ręcznie kod na stronie https://szkoly.lidl.pl/

      Talenciaki rejestrujemy na szkołę o nazwie Technikum nr 1 w Szamotułach

      Każdy Talenciak to szansa na super nagrody dla Naszej Szkoły!

      Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w Akcji.

    • Rozpoczęcie roku szkolnego
     • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO. POŻEGNANIE DYREKTORA ZYGMUNTA SŁUGOCKIEGO

     • W czwartek, 1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2022/2023. O godz. 9.00 w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej pojawili się uczniowie klas III i IV, o godz. 10.30 ich młodsze koleżanki i koledzy z klas I i II. Inauguracja nowego roku szkolnego połączona była z pożegnaniem wieloletniego dyrektora – Zygmunta Sługockiego. Podczas uroczystego apelu padło wiele ciepłych słów i gratulacji dla dyrektora kierującego naszą placówką od 2007 r. Obecna na uroczystości starosta Beata Hanyżak wręczyła akt mianowania nowemu dyrektorowi Arkadiuszowi Majerowi. Wicedyrektorami naszej szkoły będą Ewa Peraj i Łukasz Janc. W trakcie apelu uczennice i uczniowie, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce odebrali stypendia starosty. W tym roku szkolnym w Zespole Szkół nr 2 w Szamotułach utworzono 8 pierwszych klas.

      Fot. Anna Kustoń, Piotr Gotowy

    • 83. rocznica wybuchu II wojny światowej
     • 83. ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

     • Od kilku lat tradycją naszej szkoły stało się upamiętnianie kolejnych rocznic wybuchu największego konfliktu zbrojnego w historii ludzkości. 1 września to nie tylko rozpoczęcie nowego roku szkolnego ale również wspomnienie ofiar wojny, która rozpoczęła się w 1939 r.

      W tym roku pod tablicami upamiętniającymi Szamotulan i Otorowian rozstrzelanych na początku II wojny światowej złożyli prezes szamotulskiego koła Wielkopolskiego Stowarzyszenia Pamięci Armii Krajowej Dominik Dodolski oraz opiekun koła upamiętniającego żołnierzy AK Piotr Gotowy.

      Piotr Gotowy

    • Zespół Szkół nr 2 w Szamotułach
     • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

     •  

      Uroczysty apel z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego odbędzie się 1 września 2022 r.

      9.00 - klasy III i IV Liceum Ogólnokształcącego i Technikum

      10:30 - klasy I i II Liceum Ogólnokształcącego i Technikum oraz wszystkie klasy szkoły branżowej

      Godz. 8:00 - Msza Święta w Bazylice Mniejszej

      Szkoły zaoczne

      3 września 2022 r. o godz. 8:00

      Po apelu zajęcia do godziny 14:30.

  • Kontakty

   • Zespół Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica w Szamotułach, ul. Szczuczyńska 3
   • tel. (+48) 61-29-21-559
   • ul. Szczuczyńska 3
    64-500 Szamotuły
    Poland
   • Dyrektor: Arkadiusz Majer
   • Wicedyrektorzy: Ewa Peraj, Łukasz Janc
   • Kierownik szkolenia praktycznego: Anna Kaczmarek
   • NIP: 787-10-30-195
   • REGON: 000100078
   • Kontakt z administratorem strony: piotr.gotowy@poczta.onet.pl
    piotr.gotowy@zsnr2-szamotuly.pl
  • Logowanie