• KOMUNIKAT DOTYCZĄCY ZAJĘĆ W SZKOŁACH ZAOCZNYCH
     • KOMUNIKAT DOTYCZĄCY ZAJĘĆ W SZKOŁACH ZAOCZNYCH

     • Zajęcia w szkołach zaocznych w najbliższy weekend będą się odbywały stacjonarnie. W związku z czasowym ograniczeniem pracy szkoły ustala się nowy harmonogram konsultacji i przerw dla wszystkich klas / oddziałów szkół zaocznych.

      Blok I - 8:00 - 9:00

      Przerwa - 9:00 - 9:10

      Blok II - 9:10 - 10:10

      Przerwa - 10:10 - 10:20

      Blok III - 10:20 - 11:20

      Przerwa - 11.20 - 11.30

      Blok IV - 11:30 - 12: 30

      Przerwa - 12:30 - 12:40

      Blok V - 12:40 - 13:40

      Powyższy harmonogram obowiązuje w dniach 17-18 października 2020 r.

       

    • KOMUNIKAT DOTYCZĄCY NAUCZANIA HYBRYDOWEGO
     • KOMUNIKAT DOTYCZĄCY NAUCZANIA HYBRYDOWEGO

     • W związku z ograniczeniem pracy szkoły, w przyszłym tygodniu zajęcia zgodnie z planem na terenie szkoły mają następujące klasy:

      - kl. I LO (wych. p. M. Grenda)

      - kl. II LO (wych. p. R. Jędrzejczak)

      - kl. III LO (wych. p. A. Wicher)

      - kl. I BS (wych. p. A Kustoń)

      - kl. I TAK (wych. p. K. Jakubowska)

      - kl. I TŻiUG (wych. p. A. Danielewicz)

      - kl. I TŻ/TR (wych. p. D. Kuzara)

      - kl. IV TŻiUG (wych. p. A. Dolińska)

      - kl. IV KRT (wych. p. E. Kobylińska)

      Uczniowie pozostałych klas pozostają w domu i mają nauczanie zdalne do końca przyszłego tygodnia.

    • ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA NAUCZYCIELA
     • ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA NAUCZYCIELA

     • Dzień Edukacji Narodowej to odpowiedni czas na podziękowania, przeprosiny i życzenia od nas:

        

      Za wielki trud włożony w naszą edukację,

      za wszystkie lata starań,

      abyśmy mogli powoli wkraczać w dorosłe życie,

      za przekazaną wiedzę, cierpliwość, serce, dobre słowo i wychowanie...


      W imieniu całej społeczności szkolnej składamy dyrekcji, wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły, najserdeczniejsze życzenia wytrwałości w dalszej pracy i jak największej satysfakcji z kształtowania osobowości wychowanków, a poza tym dużo drobnych, codziennych radości.

                                                                                                                                 Samorząd szkolny

    • UCZCILI PAMIĘĆ POMORDOWANYCH W LASACH KOBYLNICKICH PODCZAS II WOJNY ŚWIATOWEJ
     • UCZCILI PAMIĘĆ POMORDOWANYCH W LASACH KOBYLNICKICH PODCZAS II WOJNY ŚWIATOWEJ

     •           Ze względu na sytuację epidemiczną w tym roku nie mógł się odbyć tradycyjny Rajd do Grobów Pomordowanych w Lasach Kobylnickich. W poprzednich latach uczestniczyli w nim uczniowie w kilku szkół prowadzonych przez Gminę Szamotuły i Powiat Szamotulski oraz goście z poznańskich liceów. W tym roku delegacja członków Wielkopolskiego Stowarzyszenia Pamięci Armii Krajowej - koło w Szamotułach zapaliła znicze i złożyła kwiaty na dwóch mogiłach upamiętniających ofiary II wojny światowej pochowane w lasach między Kobylnikami a Jaryszewem.

                Prezes szamotulskiego koła WSPAK Dominik Dodolski przypomniał nie do końca poznaną historię tego miejsca - "Przez wiele lat na tablicach upamiętniających ofiary niemieckiego ludobójstwa w naszym powiecie widniała informacja o śmierci ok. 1100 ofiar. Jednak do dnia dzisiejszego wiadomo o personaliach 113 osób, które tutaj zginęły. Byli to głównie przedstawiciele inteligencji aresztowani przez Niemców na początku wojny, których przetrzymywano w więzieniu w Szamotułach. Jednak najprawdopodobniej ginęły tutaj inne osoby np. Polacy osadzeni w więzieniu we Wronkach, a być może zwożone w to miejsce były ciała osób pomordowanych w innych miejscach np. z poznańskiego Fortu VII. Niestety nie zachowały się na ten temat źródła. Bardzo trudne będzie ustalenie imion i nazwisk osób pomordowanych i pochowanych w tym miejscu ze względu na zatarte ślady tej zbrodni przez Niemców. W styczniu 1944 r. specjalny niemiecki oddział wydobył ciała zamordowanych i spalił je w specjalnie przywiezionych w to miejsce piecach."

                Po wojnie liczbę ofiar oszacowano jedynie na podstawie wagi zakopanych w lesie ludzkich prochów. Zeznania świadków (mieszkańców Szamotuł i leśników) oraz lista sporządzona przez Mariana Maniewskiego, powojennego naczelnika gminy wiejskiej w Szamotułach, odnoszą się jedynie do losu i personaliów wspomnianych 113 osób z szamotulskiego więzienia. Do egzekucji doszło w listopadzie i na początku grudnia 1939 r. Polaków przewożono ciężarówkami do lasu w pobliżu Jaryszewa, prawdopodobnie sami musieli wykopać doły, do których potem wrzucono ich ciała. Zabito ich strzałem w tył głowy.

      Cześć ich pamięci!

      Piotr Gotowy

    • SUKCESY NASZYCH LEKKOATLETÓW
     • SUKCESY NASZYCH LEKKOATLETÓW

     • 7 października w Pile odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski LZS w lekkiej atletyce. Powiat Szamotulski reprezentował Zespół Szkół nr 2 w Szamotułach. W poszczególnych kategoriach wiekowych w swoich konkurencjach medale zdobyli:

       

      Złote:

      Zuzanna Ziołek (400 m)

      Jagoda Fertyk (skok w dal)

      Nicola Gierczyńska (skok w dal)

      Jakub Tomaszewski (100 m)

      Szymon Paszke (100 m)

      Dominik Grygier (skok w dal)

      Bartosz Przebierała (kula)

       

      Srebrne:

      Maria Michalska (100 m ppł)

      Monika Baszuk (400 m)

      Joanna Michalak (skok w dal)

      Gabriela Soloch (skok wzwyż)

      Wiktoria Nowicka (kula)

      Tymoteusz Mleczarski (400 m)

      Przemysław Płocharz (skok wzwyż)

      Jarosław Demski (skok wzwyż)

      Jakub Maciołek (kula)

       

      Brązowe:

      Agata Brzeska (100 m ppł)

      Marlena Nitschke (skok w dal)

      Sandra Dębowska (skok wzwyż)

      Oliwia Włodarczak (kula)

      Dominika Niećkowiak (oszczep)

      Jakub Kempiński (400 m)

      Jakub Wachowiak (kula)

       

      Wszystkim startującym serdecznie dziękujemy i gratulujemy. Ekipę reprezentującą naszą szkołę przygotowała Julita Knutowicz.

    • DLA NATALKI
     • DLA NATALKI

     • 5-letnia Natalka Jędrzejczak chorująca na rdzeniowy zanik mięśni potrzebuje pomocy. Rodzina Natalki zbiera fundusze na najdroższy lek świata - jego wartość to 9 milionów złotych. Społeczność naszej szkoły ma wielkie serce i pomogła już wielu osobom. Ogłaszamy akcje charytatywną Góra Miłości. Zbieramy fundusze i fanty na licytacje, z których dochód zasili konto Natalki. Bliższe informację na temat Natalki i jej walki z chorobą znajdziecie na stronie w/w fundacji.Akcja GÓRA MIŁOŚCI potrwa do końca października - zebrane w klasach fundusze, fanty prosimy przekazywać do pań : J. Tysiak, M. Kustoń lub A. Danielewicz

    • MIJA ROK OD URUCHOMIENIA NOWEJ STRONY INTERNETOWEJ
     • MIJA ROK OD URUCHOMIENIA NOWEJ STRONY INTERNETOWEJ

     • Na początku października minął rok od uruchomienia strony internetowej w zupełnie nowym wydaniu. Od tej pory do dziś zanotowaliśmy ponad 300 tysięcy wyświetleń!!! Dziękujemy i zachęcamy do korzystania z naszej strony www.

    • EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH
     • EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

     • Europejski Dzień Języków obchodzony jest  26 września. Święto języków  zostało zainicjowane w 2001 r. przez  Radę Europy we współpracy z Komisją Europejską. Głównym założeniem tego dnia jest promowanie wśród uczniów różnorodności kulturowej i językowej Europy, które należy ciągle udoskonalać, rozwijać i pielęgnować. 

      Wiemy, że języki obce pomagają  nam poznać od podszewki zupełnie nowy świat, kulturę oraz tradycje, dlatego  do  świętowania tego dnia nasza szkolna społeczność przygotowywała się już od drugiego tygodnia września.  Każdy mógł wziąć udział w wyzwaniu językowym  składającym się z 51 zadań, które to zachęcały do praktykowania języków obcych lub odkrywania faktów o nich – poza środowiskiem swojej klasy. Wśród 51 zadań znajdowały się te bardzo proste- np. liczenie od 1 do 10 w 3 różnych językach w ciągu jednej minuty, poprzez pisanie słów w  językach, które używają różnych alfabetów ( alfabet grecki, cyrylica, łacina); zapisywanie 3 ulubionych słów w różnych językach, czy w końcu - oglądanie filmów w obcym języku- bez napisów; zmienianie języka w telefonie;  składanie życzeń lub gratulacji;  tworzenie listy zakupów i wiele, wiele innych .. Agenci Językowi, którzy podjęli  się wyzwania – mogli wygenerować certyfikat potwierdzający ich uczestnictwo w zabawie.

       Dziękujemy za tak liczny udział w obchodach Europejskiego Dnia Języków !

      Natalia , Jakub, Sandra, Wiktoria i Martyna to wyróżnione osoby, które wykonały najwięcej zadań bądź ukończyły je na długo przed obchodami święta. Gratulujemy !

      Marlena Grenda

       Martyna Kustoń

       Joanna Tysiak.

    • DZIEŃ SZPILEK
     • DZIEŃ SZPILEK

     • Nasza szkolna społeczność przyłączyła się dziś do akcji powstałej z inicjatywy Kliniki Przylądek Nadziei. Dzień Szpilek to forma pomocy dla małych wojowników chorujących na raka. Za każde udostępnione zdjęcie Fundacja otrzyma 2 zł dla dzieci walczących z chorobą nowotworową. W dzisiejszej akcji wzięły udział nauczycielki, uczennice a także mamy naszych uczniów.


      O szczegółach akcji można przeczytać tutaj: https://onkologia-dziecieca.pl/chorzy/news/id/3430-zaloz-szpilki-i-pomoz-dzieciom-chorym-na-raka?fbclid=IwAR0b38n1k8larwXKKzK8FDheFplG0YsarOlGpMZWx8hH4hEhLLCoa4EvnGQ

      Pamiętajmy warto pomagać, a pomaganie nigdy nie było tak proste.

      #DzienSzpilek

    • UCZCILI PAMIĘĆ GENERAŁA STANISŁAWA MACZKA
     • UCZCILI PAMIĘĆ GENERAŁA STANISŁAWA MACZKA

     • Delegacja członków Wielkopolskiego Stowarzyszenia Pamięci Armii Krajowej – koło w Szamotułach, w skład której weszli uczniowie naszej szkoły, upamiętnili 76 rocznicę wyzwolenia belgijskiego miasta Tielt przez Dywizję Pancerną gen. Stanisława Maczka. Ze względu na sytuację epidemiczną w skromnych uroczystościach wzięli udział Burmistrz Szamotuł Włodzimierz Kaczmarek, Starosta Powiatu Szamotulskiego Beata Hanyżak, poczet sztandarowy szamotulskiej Straży Miejskiej, przedstawiciele Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych oraz Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej „Orzeł”.

      Piotr Gotowy

    • 81. ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ
     • 81. ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

     • 1 września minęła 81 rocznica wybuchu II wojny światowej. Jak co roku przedstawiciele władz samorządowych – Starosta Szamotulski Beata Hanyżak oraz Burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły Włodzimierz Kaczmarek złożyli kwiaty pod pomnikami ofiar i tablicami pamięci bohaterów. W uroczystościach brali udział również przedstawiciele lokalnych środowisk kombatanckich i społecznych. Była wśród nich delegacja Wielkopolskiego Stowarzyszenia Pamięci Armii Krajowej – koło w Szamotułach na czele z opiekunem p. Piotrem Gotowym i nowym prezesem koła, uczniem klasy drugiej liceum Dominikiem Dodolskim.

      Zdjęcia: Powiat Szamotulski, Piotr Gotowy

    • PIERWSZY DZWONEK W NOWYM ROKU SZKOLNYM
     • PIERWSZY DZWONEK W NOWYM ROKU SZKOLNYM

     • We wtorek, 1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2020/2021. Z powodu pandemii uczniowie poszczególnych klas mogli się spotkać z dyrekcją i nauczycielami w czterech odsłonach. W pierwszej z nich uczestniczyli uczęszczający do klas II i III liceum, w następnej klas II technikum, później najstarsi z klas III i IV technikum. O godz. 11.00 oficjalnie rozpoczęli naukę w naszej szkole uczniowie klas pierwszych liceum, technikum i szkoły branżowej. Ze względu na pandemię koronawirusa nie było uroczystej akademii czy występów artystycznych. Dyrektor szkoły Zygmunt Sługocki wspomniał o zasadach reżimu sanitarnego, który będzie obowiązywał od nowego roku szkolnego. Jednocześnie życzył wszystkim, aby jak najszybciej szkoły wróciły do normalnego działania. Podczas pierwszych trzech odsłon spotkań dyr. Z. Sługocki w imieniu Starosty Powiatu Szamotulskiego Beaty Hanyżak wręczył stypendia dla najlepszych uczniów z liceum i technikum. Na zakończenie uczniowie ze wszystkich klas mieli okazję spotkać się z wychowawcami.

      Piotr Gotowy

      Fot. Bartosz Świst, Piotr Gotowy

    • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021
     • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

     • We wtorek, 1 września, odbędzie się inauguracja nowego roku szkolnego. Spotkania odbędą się na boisku szkolnym, w razie niepogody na sali gimnastycznej. Bardzo prosimy wszystkich o zachowanie odpowiedniego reżimu sanitarnego t.j. założenie maseczek oraz dezynfekcję rąk przy wjeściu do szkoły. Plan przebiegu rozpoczęcia nowego roku szkolnego wygląda dla poszczególnych klas następująco.

      8:00 - klasy II i III Liceum

      9:00 - klasy II technikum

      10:00 - klasy III i IV technikum

      11:00 - wszystkie klasy pierwsze liceum, technikum i szkoły branżowej

      Rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla szkół zaocznych odbędzie się w sobotę 5 września o godz. 8:00. Następnie słuchacze wszystkich semestrów udają się na zajęcia do wyznaczonych sal. Informujemy, że są jeszcze wolne miejsca w liceum ogólnokształcącym dla dorosłych.

      Wszelkie regulaminy i zasady pracy szkoły w czasie pandemii zostaną podane na początku roku szkolnego.

  • Kontakty

   • Zespół Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica w Szamotułach, ul. Szczuczyńska 3
   • zsnr2szamotuly@onet.pl
   • tel. (+48) 61-29-21-559
   • ul. Szczuczyńska 3 64-500 Szamotuły 64-500 Szamotuły Poland
   • Dyrektor: Zygmunt Sługocki
   • Wicedyrektorzy: Ewa Peraj, Arkadiusz Majer
   • Kierownik szkolenia praktycznego: Anna Kaczmarek
   • NIP: 787-10-30-195
   • REGON: 000100078
   • Kontakt z administratorem strony: piotr.gotowy@poczta.onet.pl
  • Logowanie