• Anglojęzyczne warsztaty
     • ANGLOJĘZYCZNE WARSZTATY

     • W piątkowy poranek nasi licealiści wzięli udział w warsztatach- UK Calendar of Events oraz  London: where the new meets the old,  organizowanych przez europejski program edukacyjny Nauka Bez Granic.

      Leslie Mazur-Park przeniósł nas do Londynu i opowiedział o głównych atrakcjach stolicy Anglii. Uczestnicy warsztatów mogli poznać  różne dialekty angielskie, przeczytać  irlandzkie imiona, posłuchać muzyki skomponowanej przez Anglików, czy wreszcie, zapoznać się z kalendarzem świąt obchodzonych na wyspie.

       

      Martyna Kustoń

      Ewelina Otulakowska.

    • adm
     • PODZIĘKOWANIE ZA WIELOLETNIĄ WSPÓŁPRACĘ

     • Dyrekcja szkoły złożyła panu Andrzejowi Łukanowskiemu podziękowanie za wieloletnią współpracę.

      Pan Andrzej, specjalista do spraw szkoleń i zarządzania systemami produkcyjnymi ADM  Szamotuły, przez wszystkie lata współpracy wniósł cenne umiejętności i doświadczenie.

      Dziękujemy za zaangażowanie, poświęcony czas, wsparcie  działań organizacyjnych podczas   promocji szkoły, pracy Komisji Stypendialnej przyznającej stypendium ADM uczniom klas Technikum Technologii Żywności.

      Mamy nadzieję, że czas emerytury umożliwi panu Andrzejowi realizację wielu życiowych zamierzeń. Równocześnie zapewniamy, że będzie w szkole zawsze mile widzianym gościem.

       

      Ewa Peraj

    • Góra grosza
     • PODSUMOWANIE AKCJI "GÓRA GROSZA"

     • Od kilku lat nasza szkoła włącza się w zbiórkę monet. To już XXIII edycja „Góry Grosza”, akcji zbierania monet w całej Polsce, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom.

      Uczniowie i pracownicy naszej szkoły zebrali w tym roku imponującą ilość niemal 70 kg monet (ponad 30 tysięcy sztuk, w kwocie niemal 820 zł). Niemałym wyzwaniem okazało się liczenie takiej ilości bilonu. Podjęli się go uczniowie klasy 4 KTp - technikum technologii żywności, którzy pracowali niestrudzenie przez 6 godzin  wraz z przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego, za co należą im się serdeczne podziękowania.

      W tym roku najwyższą „ górę” usypała klasa 1B – serdecznie gratulujemy!

      Wszystkim, którzy dołożyli choćby grosik do szkolnej puli monet bardzo dziękujemy.

      Dziękujemy również Wychowawcom klas za współpracę i motywowanie uczniów do udziału    w akcji.

      Pamiętajmy, że „Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces”.

      Samorząd Uczniowski z Opiekunem

    • Dzień Patrona
     • DZIEŃ PATRONA

     • Dzień Patrona naszej Szkoły to uroczystość, która wpisała się na stałe do kalendarza szkolnych akademii - to święto naszej szkoły. Stanisław Staszic jest od wielu pokoleń autorytetem dla uczniów.  Co roku czcimy pamięć  i przywołujemy sylwetkę i  jego  ideały. Odwaga w myśleniu i działaniu, troska o dobro drugiego człowieka, wiara w postęp i potrzebę nauki – to ideały ważne dla młodych ludzi wczoraj i dziś.

          27 stycznia, w przededniu ferii zimowych, spotkaliśmy się by uhonorować dyplomami osiągnięcia naszych uczniów w pierwszym semestrze oraz przedstawić życiorys Stanisława Staszica, nowym uczniom z klas pierwszych.

      Nasz patron twierdził, że ”Talent jest jak kawałek metalu: szlachetnego ale surowego metalu: dopiero pilna  praca go obrobi i wartość wielką mu nada”.

            Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły podtrzymują szkolne tradycje i realizują swoje pasje. W tym dniu wszyscy mogli podziwiać występy artystyczne z zakresu muzyki, rysunku, recytacji, pokazu florystyki, gwary szamotulskiej, akrobacji na rowerze, sztuki kulinarnej czy sukcesów w sporcie: atletyka i jazda konno.

      Wcześniej mogliśmy podziwiać  plastyczne prace uczniów na wystawie w holu głównym szkoły.

      Wszystkim nagrodzonym, za bardzo dobre wyniki w nauce i 100% frekwencję na zajęciach oraz uczestnikom pokazu talentów życzymy wielu sukcesów i wytrwałości w dążeniu do swoich, wymarzonych celów a wszystkim pozostałym uczniom, by mogli wzorować się z postawy i życia naszego patrona. 

       

      Organizatorzy:

      Renata Bednarczyk z klasą 1 O

      Magdalena Grążka z klasa 4 KTp

      Ewa Kobylińska z klasą 2 GO

    • Dzień Młodego Rolnika
     • DZIEŃ MŁODEGO ROLNIKA

     • 13 stycznia młodzież  technikum rolniczego z klas I KR, II KR i III GRp uczestniczyła w Wielkopolskim Dniu Młodego Rolnika.Organizatorami wydarzenia była Wielkopolska Izba Rolnicza oraz Mędzynarodowe Targi Poznańskie. Impreza odbyła się  w ramach wystawy jaką były Międzynarodowe Targi Rolnicze Polagra Premiery. Tegoroczna edycja to najważniejsze wydarzenie dla branży rolniczej, podczas której prezentowane były nowości produktowe, światowe agro premiery oraz innowacyjny sprzęt rolniczy na nadchodzący nowy sezon.  Dla zaproszonych uczniów ze szkół rolniczych przygotowano wykłady  profesora  Tomasza Piechoty z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu : Uprawa konserwująca na trudne czasy, Jerzego Koronczoka z  Agrocom Polska: Roboty w rolnictwie oraz Rafała Mładanowicza  z  Rady Młodych Rolników: Być rolnikiem teraz i za 100 lat. Prelegenci uzmysłowili młodym rolnikom jak trudne wyzwania dla gospodarstw stanowią postępujace zmiany klimatu i  ekstremalne zjawiska atmosferyczne.Wskazali na konieczność wykorzystania nowoczesnych osiągnięć technologicznych   przy wykonywaniu  zabiegów agrotechnicznych. Młodzież dowiedziała się, że planowując prace na polach  można stosować  rozwiązania autonomiczne np. system rozpoznawania roślin służący do identyfikacji chwastów. Rolnicy mogą także wykorzystywać europejskie satelity do obserwacji swoich upraw, a za pomocą skanerów elektomagnetycznych w sposób naziemny monitorować pola.Przedstawiając wady i zalety poszczególnych metod wykladowcy zachęcali młodzież do poszukiwania własnych rozwiązń opartych na osiągnięciach nauki i praktyki.

       

      Katarzyna Zielewicz, Renata Bednarczyk, Piotr Sołtysiak, Daniel Kuzara

    • Body Worlds
     • WIZYTA NA WYSTAWIE BODY WORLDS W POZNANIU

     • Body Worlds -  to oryginalna wystawa twórcy metody plastynacji dr  Gunthera von Hagensa. Autor –słynny lekarz i anatom wykorzystał ciała ludzi i zwierząt oraz ich fragmenty, poddane metodzie plastynacji jako eksponaty. Wystawa w Poznaniu ukazuje  złożoność  budowy ciała człowieka, narządy i układy objęte procesem chorobowym. Stanowi lekcję anatomii nie tylko dla studentów medycyny, pokazując także jak niewłaściwe zachowania każdego z nas mogą zakłócić funkcjonowanie naszego organizmu.

      Wystawy z cyklu „Body Worlds” są prezentowane na całym świecie, stając się najliczniej odwiedzaną wystawą wszech czasów z łączną liczbą ponad 50 mln widzów. W czwartek  5 stycznia uczniowie klasy III LO - dołączyli  do tej grupy i myślę, że udziału w tym niecodziennym zjawisku nie żałują.

       

      A. Danielewicz, M Hoffmann-Nowak

       

       

    • Schronisko
     • AKCJA ŚWIĄTECZNA POMOC ZWIERZAKOM ZE SCHRONISKA

     • Podczas grudniowych Świąt Bożego Narodzenia, nie tylko ofiarujemy sobie miłe słowa, prezenty czy dzielimy się z innymi ludźmi ale i także nie zapominamy o zwierzętach, które znajdują się w schroniskach.

      W tym roku klasy :  1 K i 4 KTp  wraz z wychowawcami Magdaleną Grążką i Bartoszem Korpikiem, zamiast prezentów klasowych zebrały pieniądze na karmę  - w kwocie 1380 zł do schroniska Azorek w Obornikach. Monika Baszuk, Karolina Tecław oraz Małgorzata Warguła  - inicjatorki akcji, nie tylko zawiozły zakupioną karmę ale i też pospacerowały z czworonogami.

                                                                                                                                                                

      Magdalena Grążka

      Bartosz Korpik

    • Body Worlds
     • WYCIECZKA NA WYSTAWĘ ANATOMII CZŁOWIEKA BODY WORLDS

     • W dniu 21.12.2022r. uczniowie klas I i II Technikum Rolniczego i Architektury Krajobrazu wybrali się na wystawę „Body Worlds” twórcy metody plastynacji doktora Guntera von Hagensa odbywającą się na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

      „The Cycle of Life” jest ekspozycją ukazującą tajniki ludzkiego ciała, przedstawia cykl życia człowieka od momentu poczęcia do śmierci. Twórca uchwycił upływający czas i zmieniające się ciało ludzkie pod wpływem różnych czynników, układy krążenia, ruchu, nerwowy, oddechowy oraz pokarmowy.  To lekcja anatomii, ale również pokory wobec natury.

      Po wystawie uczniowie udali się na „Jarmark Bożonarodzeniowy” gdzie mogli zapoznać się z wyrobami rękodzieła ludowego z regionów całej Polski.

      Renata Bednarczyk

      Anna Kaczmarek

      Katarzyna Zielewicz

      Daniel Kuzara

    • LZS
     • NASZA SZKOŁA DRUGA W WOJEWÓDZTWIE

     • W auli Centrum Pozarządowych Organizacji Sportowych w Poznaniu odbyło się uroczyste podsumowanie XXIV Edycji Współzawodnictwa Sportowego i Turystycznego Powiatów Województwa Wielkopolskiego o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

      Na uroczystość tę zaproszenie otrzymał dyrektor naszej Szkoły, Pan Arkadiusz Majer, który wraz z Panem Bartoszem Świstem (nauczycielem wychowania fizycznego) oraz Marią Michalską (uczennicą Zespołu Szkół nr 2 w Szamotułach) odebrali puchar za zajęcie II miejsca w XXIV Współzawodnictwie Sportowym Młodzieży LZS Szkół Ponadpodstawowych – edycja 2022.

      Jest to kolejny sukces naszej szkoły w tym współzawodnictwie. Na wynik składały się punkty zdobyte w Mistrzostwach Wielkopolski LZS w piłce siatkowej, w piłce ręcznej, w piłce koszykowej, w tenisie stołowym, w szachach, w biegach przełajowych oraz w lekkiej atletyce. Nasza Szkoła w każdych zawodach plasowała się wysoko w danej klasyfikacji, co dało nam miejsce na podium w tej rywalizacji.

      Jest to ogromny sukces naszej Szkoły, a w szczególności startujących uczniów; nauczycieli wychowania fizycznego, którzy przygotowali młodzież do zawodów oraz Dyrekcji Szkoły, dzięki której mogliśmy, jako Szkoła, w tym współzawodnictwie uczestniczyć.

      Dziękujemy i gratulujemy!

    • Escape Room
     • 4 GRp NA AVATARZE 2, 1 Br W ESCAPE ROOM-IE

     • 20 i 21 grudnia klasy 4 GRp i 1 Br odbyły wycieczki przedświąteczne do Poznania. Uczniowie starszej z klas wzięli udział w seansie filmu „Avatar 2: istota wody”. Natomiast nasi pierwszoklasiści ze szkoły branżowej mieli okazję rozwiązywać ciekawe zagadki w Escape Room.

       

      Małgorzata Hoffmann – Nowak

      Piotr Gotowy

    • Konwój Świętego Mikołaja
     • NASI UCZNIOWIE NA V KONWOJU ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA I JARMARKU BOŻONARODZENIOWYM W OBRZYCKU

     • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konwoju Św. Mikołaja w Obrzycku i zorganizowanym przy tej okazji Jarmarku Bożonarodzeniowym. Na stoisku naszej szkoły można było nabyć zrobione przez naszych uczniów ozdoby świąteczne – stroiki, doniczki, wianki i inne „cuda”. Za materiały promocyjne posłużyły wiązki wigilijnego sianka. Nauczyciel naszej szkoły p. Bartosz Korpik współpracował też z organizatorami – stowarzyszeniem Zgraja Świętego Mikołaja i zaprojektował oraz wykonał przepiękny i klimatyczny wystrój Gabinetu Gwiazdora.

       

      Łukasz Janc

      Fot. Magda Prętka - szamotuly.naszemiasto.pl, Łukasz Janc

       

    • Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu
     • JARMARK BOŻONARODZENIOWY WE WROCŁAWIU - BAJKOWY, MAGICZNY, PRZEPIĘKNY

     • Dnia 15 grudnia klasa II GO i IV TR  udała się do Wrocławia na jarmark bożonarodzeniowy. Świąteczne atrakcje poprzedziło zwiedzanie Muzeum Wody - Hydropolis, gdzie mogliśmy dowiedzieć o powstaniu wody na Ziemi. W Hydropolis mogliśmy przejść przez kilka stref związanych oczywiście z wodą: byliśmy między innymi w Strefie Głębiny, Strefie Ocean Życia, Strefie Relaksu, Strefie Człowieka a także Inżynierii Wodnej i Stanów Wody.

      Z wyjazdu wróciliśmy bardzo zadowoleni i już czekamy na kolejny jarmark w przyszłym roku.

       

      Ewa Kobylińska

    • SZLACHETNA PACZKA
     • SZLACHETNA PACZKA

     • Nasza szkoła od wielu lat uczestniczy w akcjach charytatywnych. Jeżeli jest taka potrzeba sama też inicjuje takie działania. W tym roku  po raz kolejny przystąpiliśmy do ogólnopolskiej  akcji  Szlachetna Paczka. Zebrane  w czasie świątecznego kiermaszu fundusze pozwoliły nam na zaspokojenie potrzeb i spełnienie świątecznych marzeń trzyosobowej rodziny, która znalazła się w bardzo trudnej sytuacji z powodu choroby jednego z jej członków. Uśmiech i łzy  szczęścia na twarzach obdarowanych to chyba najpiękniejsze podziękowanie dla całej społeczności szkolnej. Dziękujemy  raz jeszcze wszystkim, którzy swoim zaangażowaniem pokazali ,że zawsze warto pomagać.

      Ł. Janc , M. Rosada , A. Jagiełka , A. Danielewicz

    • Konkurs gwarowy
     • WIARUCHNA, GODEJCIE PO NASZYMU!

     • 24 listopada 2022 r. w kinie Halszka w Szamotułach odbył się coroczny, tym razem już XIV Amatorski Konkurs Gwarowy Godejma po naszymu, zorganizowany przez Szamotulski Ośrodek Kultury.
      Naszą szkołę reprezentowali duet dziewcząt z klasy 4GRp Weronika Kaczmarek i Zofia Starosta, które wystąpiły w skeczu Klejdry o chłopach oraz Jakub Kasprowiak z klasy 4R, który przedstawił monolog o pewnym Stachu, co lubiuł sie o byle co zakłodać i rychtyk wychodziuł za kożdym razym na swoje, za który zdobył II miejsce w kategorii uczniowie szkół średnich i studenci.
      Jakub swój monolog zaprezentował jeszcze raz, wieczorem, podczas koncertu galowego dla mieszkańców powiatu szamotulskiego.
      Dziękuję Jakubowi oraz Zosi i Weronice za chęci i zaangażowanie!

      E. Otulakowska

  • Kontakty

   • Zespół Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica w Szamotułach, ul. Szczuczyńska 3
   • tel. (+48) 61-29-21-559
   • ul. Szczuczyńska 3
    64-500 Szamotuły
    Poland
   • Dyrektor: Arkadiusz Majer
   • Wicedyrektorzy: Ewa Peraj, Łukasz Janc
   • Kierownik szkolenia praktycznego: Anna Kaczmarek
   • NIP: 787-10-30-195
   • REGON: 000100078
   • Kontakt z administratorem strony: piotr.gotowy@poczta.onet.pl
    piotr.gotowy@zsnr2-szamotuly.pl
  • Logowanie